HP chce wrócić na rynek mobilny, ale nie będzie już tworzyć smartfonów

HP jest bardzo dobrze znane z produkcji klasycznych komputerów, ale podobnie jak inni giganci tego segmentu nie odniosła sukcesu w przypadku urządzeń mobilnych. Firma prawdopodobnie zdecyduje się jednak powrócić na ten młody i szybko rozwijający się rynek po długiej nieobecności, ale nie zamiast klasycznych smartfonów ma zamiar oferować wyłącznie phablety o ogromnych ekranach.

HP kilka lat temu próbowało już wprowadzić własne i nowoczesne urządzenia mobilne, ale skończyło się to sromotną klęską. Użytkowników nie przyciągnęła jednak marka znana ze świata komputerów, a wykorzystane oprogramowanie w postaci webOS nie miało szans konkurować ze zdobywającym popularność Androidem. W zeszłym roku pojawiły się doniesienia o smartfonie HP z systemem Google, ale ostatecznie nie trafił on do sprzedaży.

Rok później świat znów obiegają doniesienia o tym, że HP będzie ponownie próbowało swoich sił, ale nie ma zamiaru oferować po raz kolejny klasycznych telefonów komórkowych. Nowe urządzenia mają cechować się naprawdę olbrzymimi ekranami i będą to po prostu phablety z funkcją dzwonienia. Dostępne mają być dwa modele o nazwach Slate 6 oraz Slate 7 z linii VoiceTab, gdzie numer w nazwie odnosi się do przekątnej ekranu. Zastosowane rozdzielczości to odpowiednie 1280 na 720 oraz 1280 na 800 pikseli.

Zobacz również:

  • Odbierz rabat 700 zł przy zakupie laptopa w x-kom! Jak to zrobić?
  • Powrót do szkoły – jak zapewnić cyfrowe bezpieczeństwo całej rodzinie
HP chce wrócić na rynek mobilny, ale nie będzie już tworzyć smartfonów

Trzeba przyznać, że w dobie Full HD na smartfonach zaproponowane przez HP ekrany nie zachwycają, podobnie jak reszta specyfikacji. Miłym dodatkiem jest wsparcie dual SIM, ale można mieć obawy o to, czy układ czterordzeniowy Marvell Armada będzie na dzisiejsze czasy wystarczający, tak samo jak martwi brak najnowszego Androida - urządzenia dostaną system w wersji Jelly Bean. Z drugiej strony HP celuje tym urządzeniem głównie w rynku rozwijające się i firmie zależy na niskiej cenie, która ma nie przekraczać 250 dolarów.

źródło: engadget.com