HP chce wrócić na rynek mobilny, ale nie będzie już tworzyć smartfonów

HP jest bardzo dobrze znane z produkcji klasycznych komputerów, ale podobnie jak inni giganci tego segmentu nie odniosła sukcesu w przypadku urządzeń mobilnych. Firma prawdopodobnie zdecyduje się jednak powrócić na ten młody i szybko rozwijający się rynek po długiej nieobecności, ale nie zamiast klasycznych smartfonów ma zamiar oferować wyłącznie phablety o ogromnych ekranach.

HP kilka lat temu próbowało już wprowadzić własne i nowoczesne urządzenia mobilne, ale skończyło się to sromotną klęską. Użytkowników nie przyciągnęła jednak marka znana ze świata komputerów, a wykorzystane oprogramowanie w postaci webOS nie miało szans konkurować ze zdobywającym popularność Androidem. W zeszłym roku pojawiły się doniesienia o smartfonie HP z systemem Google, ale ostatecznie nie trafił on do sprzedaży.

Rok później świat znów obiegają doniesienia o tym, że HP będzie ponownie próbowało swoich sił, ale nie ma zamiaru oferować po raz kolejny klasycznych telefonów komórkowych. Nowe urządzenia mają cechować się naprawdę olbrzymimi ekranami i będą to po prostu phablety z funkcją dzwonienia. Dostępne mają być dwa modele o nazwach Slate 6 oraz Slate 7 z linii VoiceTab, gdzie numer w nazwie odnosi się do przekątnej ekranu. Zastosowane rozdzielczości to odpowiednie 1280 na 720 oraz 1280 na 800 pikseli.

HP chce wrócić na rynek mobilny, ale nie będzie już tworzyć smartfonów

Trzeba przyznać, że w dobie Full HD na smartfonach zaproponowane przez HP ekrany nie zachwycają, podobnie jak reszta specyfikacji. Miłym dodatkiem jest wsparcie dual SIM, ale można mieć obawy o to, czy układ czterordzeniowy Marvell Armada będzie na dzisiejsze czasy wystarczający, tak samo jak martwi brak najnowszego Androida - urządzenia dostaną system w wersji Jelly Bean. Z drugiej strony HP celuje tym urządzeniem głównie w rynku rozwijające się i firmie zależy na niskiej cenie, która ma nie przekraczać 250 dolarów.

źródło: engadget.com