HP dodaje do oferty netbooków model Mini 2140

Hewlett-Packard zapowiedział, że już wkrótce wprowadzi do sprzedaży zaktualizowaną wersję popularnego netbooka Mini 2130. Model 2140, z większym niż pierwowzór ekranem oraz wbudowanym procesorem Atom, zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas targów International Consumer Electronics Show w Las Vegas.

Choć oficjalny pokaz HP Mini 2140 jeszcze przed nami - nastąpi bowiem w ciągu kilku dni na International Consumer Electronics Show - to możemy podać już kilka najważniejszych informacji dotyczących netbooka.

Wiadomo zatem, że następca popularnego Mini 2130 zaoferuje przede wszystkim większy, bo aż 10,1-calowy ekran. Ważną informacją jest również to, że model zostanie wykonany z aluminium, nie zaś na bazie plastiku jak to miało miejsce w egzemplarzach linii Mini 1000 na procesorach Atom.

Sercem HP Mini 2140 będzie najprawdopodobniej procesor 1.6GHz Atom N270 co oznaczałoby ostateczne rozstanie się z konkurencyjnymi układami Via C7-M. Netbook zaoferuje również dużą klawiaturę, dysk o pojemności 80GB i baterię -trzy lub sześciokomorową do wyboru. Klienci będą mogli również wybrać czy chcą otrzymać urządzenie działające na systemie Microsoft Windows Vista czy Windows XP.

Cena Mini 2140 wyniesie na początku sprzedaży około 500 dolarów. Netbook trafi w pierwszej kolejności na rynek Stanów Zjednoczonych.