HP iPAQ hw6515

Kieszonkowy komputer, system nawigacji i telefon komórkowy w jednym.

Kieszonkowy komputer, system nawigacji i telefon komórkowy w jednym.

HP iPAQ hw6515

Gdyby ktoś poprosił nas o pokazanie przykładowego urządzenia "wszystko w jednym", to idealnym wzorcem byłby iPAQ hw6515. Nie dość, że to komputerek ze specjalnym systemem Windows przygotowanym dla urządzeń przenośnych, to również telefon GSM, który pozwoli nam rozmawiać na wszystkich kontynentach. Nowy iPAQ ma ponadto wbudowany aparat cyfrowy 1,3 Megapiksela oraz moduł GPS niezbędny do używania aplikacji nawigacyjnych. W urządzeniu nie zabrakło też łączności Bluetooth. Co istotne, producent pomyślał o wbudowanej klawiaturze. Mimo że dość mała, to używa się jej wygodniej od tej wyświetlanej na dotykowym ekranie. W hw6515 zainstalowano jedynie 64 MB pamięci, dodatkowe programy, dokumenty, pliki muzyczne czy filmy można zapisać na karcie pamięci. Ekran iPAQ-a, choć stosunkowo nieduży, ma tę zaletę, iż dzięki jego rozmiarom urządzenie można z powodzeniem nosić w kieszeni. O to przecież chodzi w urządzeniach przenośnych spełniających dodatkowo rolę komórki. Przed zakupem musisz więc dokonać wyboru - albo wypchana kieszeń, albo ekran mniejszy - ale i tak wystarczający.

HP iPAQ hw6515

Głośnik - Dobrze sprawdza się zarówno podczas rozmowy telefonicznej, jak i słuchania muzyki.

HP iPAQ hw6515

Gniazdo SIM - Kartę SIM można włożyć do iPAQ-a bez wyłączania urządzenia.

System operacyjny Windows to ułatwienie, jeśli na co dzień korzystasz z komputera PC. To także możliwość instalowania wielu ciekawych, często bezpłatnych, aplikacji.

Kto by pomyślał, że w tak niewielkiej obudowie kryje się system nawigacji GPS, którego antena zazwyczaj wystaje nad komputerem naręcznym. W tym przypadku została ukryta, podobnie jak ta od telefonu komórkowego.

Nareszcie w komputerkach iPAQ klawiatura stała się integralną częścią urządzenia. Klawisze hw6515, choć niewielkie, pozwalają na wygodne pisanie e-maili czy SMS-ów.

HP iPAQ hw6515

Cena 3239 zł

http://www.hp.pl

Dane Techniczne

Waga 165 g

czas pracy na baterii 420 min

Plus rozbudowane funkcje, GPS, pełna klawiatura

Minus niewielki - jak na PDA - wyświetlacz