HP kontra Acer

HP, który odzyskał niedawno tytuł największego dostawcy PC, rozpoczyna kolejną ofensywę. Prawnicy amerykańskiego producenta chcą odszkodowania, pokrycia strat oraz opłaty licencyjnej od Acera, który zdaniem HP naruszył pięć jego patentów.

HP twierdzi, że Acer bezprawnie stosuje zastrzeżoną technologię w swoich komputerach osobistych. Tajwański producent notuje ostatnio bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży i być może wskoczy na trzecią pozycję na świecie, strącając z pudła Lenovo.

"Sprawę analizują nasi prawnicy, spółka na razie jej nie komentuje" - mówi Henry Wang, z biura prasowego Acera.

HP utrzymuje, że tajwańska spółka świadomie naruszyła patenty chroniące technologie napędów optycznych, kontroli zużycia energii oraz regulacji prędkości procesora. W związku z tym, HP domaga się procesu oraz odszkodowania od Acera za wykorzystanie zastrzeżonych technologii, pokrycia strat oraz opłat licencyjnych z tytułu korzystania z nich.

HP odzyskało tytuł największego dostawcy PC w IV kw.2006, według danych IDC. Acer był czwarty, jednak wykazuje największy wzrost spośród czołowej piątki. Dell był drugi, Lenovo trzecie.