HP liderem na rynku VR - sprawdź najnowsze gogle Reverb G2

HP zorganizowało konferencję prasową, na której zaprezentowano nowy zestaw VR HP Reverb G2. Sprawdzamy, co oferuje nowe rozwiązanie oraz czy konkurencja powinna bać się produktu od HP?


Centrala HP postanowiła zorganizować specjalny briefing prasowy. Podczas jego trwania dowiedzieliśmy się, że HP zamierza zaprezentować nowe gogle VR Reverb G2. Amerykańskie przedsiębiorstwo stwierdziło, że obecny lockdown oraz pandemia COVID-19 to idealny moment na gwałtowny rozwój i popularyzację wirtualnej rzeczywistości.

HP liderem na rynku VR - sprawdź najnowsze gogle Reverb G2

Kto i do czego korzysta obecnie z VR?

HP informuje, ze gogle wirtualnej rzeczywistości sprawdzają się podczas grania, pracy kreatywnej, współpracy międzyludzkiej oraz nauki.

Zobacz również:

  • Black Days - elektronika taniej nawet o 75%. Dostępne tysiące produktów
  • iPhone'y nie będą żyć wiecznie. Apple szykuje dla nas coś zupełnie nowego
HP liderem na rynku VR - sprawdź najnowsze gogle Reverb G2

Segment gogli VR obecnie bardzo dynamicznie się rozwija. Na platformie SteamVR w kwietniu 2020 roku przybyło ponad milion dodatkowych użytkowników. Przyrost ten był trzykrotnie wyższy, niż w poprzednich miesiącach.

Według McKinsey & Company dostarczanie gogli wirtualnej rzeczywistości razem z wydajną stacją roboczą znacząco ułatwia pracę z programami graficznymi oraz projektowanie. Wirtualna rzeczywistość pozwala bowiem lepiej zobrazować, jak w rzeczywistości wyglądać będzie tworzony produkt.

CEO Futre Visual zauważa, że dzięki wirtualnej rzeczywistości ludzie mogą eliminować powstałe bariery takie, jak lockdown związany z pandemią koronawirusa. Wirtualna rzeczywistość pozwala odwzorować realne scenariusze w domowym zaciszu.

Wirtualna rzeczywistość oraz wszystkie nowe technologie mają teraz ogromny wpływ na jakość edukacji. Aż 87 % uczniów na świecie pobiera obecnie naukę w formie zdalnej.

Współpraca kluczem do sukcesu

HP tworząc nowe gogle VR postawiło na współpracę. Dzięki niej nowe rozwiązanie ma oferować znacznie wyższą jakość i charakteryzować się niezwykle wysokim poziomem dopracowania.

HP liderem na rynku VR - sprawdź najnowsze gogle Reverb G2

Amerykańskie przedsiębiorstwo opisuje siebie jako firmę, która "dostarcza obecnie najbardziej obszerne portfolio VR na świecie". HP współpracuje ze Steam w celu implementacji rozwiązania SteamVR w swoich produktach. Pozwala to skorzystać z ulepszonych doznań audio-wizualnych.

Nad całością czuwa firma Microsoft odpowiedzialna za produkcję systemu operacyjnego Windows 10 z obsługą Mixed Reality.

Reverb G2 - nowe gogle VR od HP

Podczas briefingu prasowego zaprezentowano nowy zestaw VR HP Reverb G2. Producent chwali się, że Reverb G2 oferuje najwyższą rozdzielczość spośród konkurencyjnych rozwiązań znanych producentów.

HP liderem na rynku VR - sprawdź najnowsze gogle Reverb G2

Podczas projektowania tego zestawu skupiono się na poprawieniu kątów widzenia, jakości obrazu, dźwięku oraz komfortu użytkowania. Nie zapomniano także o gestach pomagających lepiej sterować zestawem.

Nowe soczewki o rozdzielczości 2K

HP Reverb G2 wyposażono w soczewki kolejnej generacji. Umożliwiają one wyświetlanie obrazu w 2K na każde oko. Wyższa rozdzielczość pozytywnie wpływa na jakość oraz czytelność wyświetlanego obrazu. Do 114 stopni zwiększono także kąt widzenia, dzięki któremu użytkownicy otrzymują szerszy obszar roboczy.

HP liderem na rynku VR - sprawdź najnowsze gogle Reverb G2

Producent chwali się, że z nowymi goglami HP Reverb G2 projektanci samochodów osobowych będą w stanie zobaczyć dokładną teksturę foteli.

Obraz to nie wszystko

HP Reverb G2 oferują również nowe głośniki z obsługą dźwięku przestrzennego. Niezwykle ważny jest fakt, że producent odsunął przetworniki o 10 mm od uszu użytkownika, co poprawia komfort i powoduje, że korzystanie z zestawu nie męczy nawet podczas kilkugodzinnych sesji.

HP liderem na rynku VR - sprawdź najnowsze gogle Reverb G2

Dźwięk przestrzenny w połączeniu z obrazem lepszej jakości pozwala wnieść wirtualną rzeczywistość na jeszcze wyższy poziom.

System audio dopełnia podwójny mikrofon pozwalający na krystalicznie czystą komunikację.

Przeprojektowane kontrolery

Gogle VR nie mogły by funkcjonować bez dopracowanego systemu sterowania. W HP Reverb G2 za sterowanie i obsługę odpowiadają cztery kamery wraz z przeprojektowanymi kontrolerami.

HP liderem na rynku VR - sprawdź najnowsze gogle Reverb G2

Kontroler posiada joystick oraz przyciski, a także jest fabrycznie sparowany za pomocą bluetooth z zestawem VR, co znacząco przyśpiesza i ułatwia proces konfiguracji początkowej. Producent chwali się, że kontroler HP Reverb G2 idealnie współdziała z istniejącymi już aplikacjami i grami.

Cztery kamery wbudowane w HP Reverb G2 kompatybilne są z technologią Windows Mixed Reality.

System kontrolny gogli VR HP Reverb G2 jest dwa razy dokładniejszy od rozwiązania zastosowanego w poprzedniku.

Wygoda w standardzie

HP projektując gogle VR Reverb G2 położyło ogromny nacisk na komfort użytkowania. Konstrukcja została wyposażona w nowe poduszki w miejscu styku z twarzą użytkownika. Zastosowano również dłuższy, 6 metrowy przewód, który pozwala na swobodniejsze korzystanie z zestawu.

HP liderem na rynku VR - sprawdź najnowsze gogle Reverb G2

Gogle VR drugiej generacji są lżejsze i posiadają lepiej położony środek ciężkości. HP zastosowało również specjalny zawias, który pozwala na odchylenie jednostki centralnej i powrót do rzeczywistości bez konieczności zdejmowania całych gogli.

HP Reverb G2 vs Oculus Rift S

HP podczas briefingu postanowiło porównać nowe gogle z Oculus Rift S. Producent chwali się tym, że nowe gogle posiadają o 2,5 raza większą rozdzielczość. W konkurencyjnej konstrukcji brakuje możliwości manualnej regulacji optyki. Oculus Rift S nie posiada także kompatybilności z Windows Mixed Reality. Gogle te korzystają z autorskiego oprogramowania Oculus Rift Controllers.

HP liderem na rynku VR - sprawdź najnowsze gogle Reverb G2

HP mocno podkreśla ogromne możliwości dostosowania gogli do potrzeb użytkownika oraz dłuższy o 1 M w porównaniu z Oculusem przewód.

Z VR skorzystamy również na laptopie

Nie jest tajemnicą, że wirtualna rzeczywistość do płynnego działania wymaga niezwykle wydajnej jednostki obliczeniowej. Z dobrodziejstw tej technologii skorzystają jedynie posiadacze wydajnych komputerów z nowoczesnymi kartami graficznymi.

HP liderem na rynku VR - sprawdź najnowsze gogle Reverb G2

Przy okazji premiery gogli VR Reverb G2 producent pochwalił się, że w swoim portfolio posiada najmniejsze laptopy, które pozwalają cieszyć się z dobrodziejstw wirtualnej rzeczywistości. Mowa o mobilnych stacjach roboczych ZBook Create oraz ZBook Studio z kartami graficznymi Nvidia GeForce oraz Nvidia Quadro.

Dostępność

HP liderem na rynku VR - sprawdź najnowsze gogle Reverb G2

Gogle VR HP Reverb G2 pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Przedsprzedaż w Stanach Zjednoczonych rusza 28 maja 2020 roku. W wybranych krajach Azji, Europy oraz w Kanadzie i Ameryce Łacińskiej przedsprzedaż rozpocznie się w połowie czerwca. W Polsce sprzedaż ruszy we wrześniu. Gogle można będzie nabyć za pośrednictwem witryny HP.com, SteamVR oraz u wybranych partnerów firmy HP. W chwili obecnej nie znamy jeszcze ceny detalicznej zestawu HP Reverb G2. Pierwsze egzemplarze trafią do odbiorców jesienią tego roku.