HP na targach Paperworld 2008

W dniach 23-27 stycznia 2008 r. we Frankfurcie odbędą się targi Paperworld. Wśród ponad 2400 wystawców nie zabrakło oczywiście firmy HP, której ekspozycja będzie głównie dotyczyć nowej strategii w zakresie wkładów atramentowych - "HP Best Choice For Printing".

Przypomnijmy, Paperworld to międzynarodowe targi skupiające producentów artykułów biurowych i papierniczych. Dzięki nim ponad 2400 wystawców będzie miało okazję omówić aktualne tendencje oraz zaprezentować swoje produkty około 62 tysiącom odwiedzających.

Ekspozycja firmy HP (Centrum Kompetencji HP - sala 4.0, stoisko C21) - jak czytamy w informacji prasowej - "będzie głównie dotyczyć nowej strategii w zakresie wkładów atramentowych "HP Best Choice For Printing", porad dla sklepów detalicznych w zakresie optymalnej prezentacji produktów HP oraz wyników testu wkładów do drukarek. Dilerzy i sprzedawcy detaliczni produktów HP znajdą tu także wszystkie informacje na temat aktualnych oraz planowanych kampanii marketingowych i handlowych. Zorganizowane zostaną ponadto pokazy na żywo profesjonalnych rozwiązań HP do druku, w tym produkcji materiałów marketingowych we własnym zakresie przez przedsiębiorstwo. Urządzenia i rozwiązania HP zostaną także zaprezentowane na stoisku ColorLok (sala 4.0, stoisko C11)"

Najważniejsze informacje o ofercie HP:

HP Best Choice For Printing - jest to strategia HP mająca na celu ułatwienie klientom wyszukanie potrzebnych wkładów atramentowych dzięki zastosowaniu specjalnych kolorowych kodów. I tak, dla osób używających drukarkę sporadycznie przeznaczone są wkłady z kodem niebieskim, dla tych którzy drukują częściej i w większych ilościach przygotowano wkłady "HP Value" oznaczone kodem zielonym, natomiast szukając wkładów do zastosowań specjalnych (takich jak druk zdjęć) powinniśmy rozglądać się za opakowaniami z kodem czerwonym.

HP przedstawi również wyniki badań firmy Innovationstechnik, które przeprowadzone zostały pod koniec 2006 r. i na początku 2007 r. Naukowcy po przetestowaniu ponad 1000 wkładów atramentowych 16 znanych marek europejskich oferujących wkłady alternatywne lub ponownie napełniane, a także oferty stacji napełniania wkładów doszli do następujących wniosków:

- oryginalne wkłady atramentowe HP pozwalają wydrukować o 34% więcej stron niż kompatybilne wkłady alternatywne;

- oryginalne wkłady atramentowe HP pozwalają wydrukować o 69% więcej stron niż wkłady ponownie napełniane.

- średnio ponad jedna piąta (24%) wkładów alternatywnych była bezużyteczna już w chwili dostawy lub uległa przedwczesnemu uszkodzeniu;

- średnio jedna trzecia (33,6%) wkładów ponownie napełnianych w sklepach lub punktach sprzedaży była bezużyteczna już w chwili dostawy lub uległa przedwczesnemu uszkodzeniu.

Papier HP z ColorLok. Technologia ColorLok oparta jest na dwóch specjalnych składnikach dodawanych bezpośrednio do papieru w procesie produkcyjnym. Dzięki niej uzyskuje się lepszą gęstość optyczną, mocniejszy i ciemniejszy tekst czarny oraz żywsze kolory tekstów i obrazów. Łatwiej powstają również większe skupiska kolorowego atramentu co zapewnia odporność na wodę i rozpuszczanie oraz zapobiega rozmazywaniu się druku.

Stoisko HP ColorLok - zwiedzający je goście będą mogli dokładniej przyjrzeć się urządzeniom i rozwiązaniom HP, a także pełnej ofercie papierów HP z technologią ColorLok. Wszystko pod hasłem tytułowym "ColorLok - Nowy standard druku w przedsiębiorstwie".