HP na targach Paperworld prezentuje papier produkowany w technologii ColorLok

Dziewięciu uczestników frankfurckich targów Paperworld ogłosiło rozpoczęcie produkcji papieru w technologii ColorLok, w celu podwyższenia jakości drukowania.

HP na targach Paperworld prezentuje papier produkowany w technologii ColorLok
Firmy April, Domtar, Epson, HP, International Paper (IP), Kodak, Mondi, M-Real oraz Suzano postanowiły wprowadzić standard wydajności ColorLok. Dodatkowo Epson, HP i Kodak będą zalecać używanie papieru ColorLok z niektórymi modelami drukarek. Do zalet papieru ColorLok należą: bardziej wyrazisty obraz i krótszy czas schnięcia wydruków oraz większa niezawodność użycia w wielu różnych urządzeniach drukujących. HP oczekuje, że do 2009 roku znaczna część papieru biurowego na świecie będzie produkowana w tym standardzie.

Poprzez włączenie papieru ColorLok do swoich ofert firmy dostarczają klientom papier o jakości dotrzymującej kroku najnowszym osiągnięciom z dziedziny technologii drukowania w systemach druku cyfrowego. Oczekuje się, że nowy papier zostanie wprowadzony na rynek w 2008 roku.

Papier z logo ColorLok musi ściśle spełniać standardy jakości druku, a także fizyczne i elektrostatyczne standardy jakości i niezawodności. Laboratorium druku Printing Applications Laboratory z Rochester Institute of Technology będzie odpowiedzialne za zapewnienie zgodności papieru z tymi standardami. Kryteria zgodności ze standardami ColorLok to m.in. jakość obrazu, czas schnięcia i wydajność drukarki. Aby spełnić, a nawet przekroczyć wymagania dotyczące wydajności, producenci papieru mogą stosować różne środki i technologie.

Marki papieru, które spełniły wymagania ColorLok dotyczące wydajności i przyjęły logo ColorLok, będą dostępne w sprzedaży na całym świecie już w styczniu 2008 roku. Należą do nich:

HP Everyday Papers (do drukarek atramentowych i uniwersalny) - dostępny na całym świecie

Hammermill® Papers (wyprodukowany przez IP) - dostępny w Ameryce Północnej

Duo (wyprodukowany przez IP) - dostępny w Niemczech i Wielkiej Brytanii

Pol (wyprodukowany przez IP) - dostępny w Polsce i Europie Centralnej

Rey (wyprodukowany przez IP) - dostępny w Europie Zachodniej.

Więcej informacji na temat standardu ColorLok można znaleźć na stronie www.colorlok.com.