HP: notebook z ekranem multi-touch

HP poinformowało, że wprowadza na rynek kanadyjski swojego pierwszego notebooka z dotykowym ekranem, który obsługuje funkcję multi-touch. Jest to jednocześnie pierwszy komputer obsługujący taką funkcję, który nie pochodzi od Apple.

TouchSmart tx2 jest notebookiem skierowanym do domowych użytkowników. Posiada on obracany ekran, tak więc może również działać jako tablet. Funkcja multi-touch będzie dostępna zarówno w dedykowanych programach multimedialnych (np. do manipulacji zdjęciami), jak i w tradycyjnych programach, np. w pakietach biurowych. Standardowo obsługa ekranu będzie możliwa zarówno opuszkami palców, jak i dołączonym do zestawu rysikiem.

HP: notebook z ekranem multi-touch

HP TouchSmart tx2

HP: notebook z ekranem multi-touch

Dołaczony do zestawu rysik

Nowy notebook od HP ma się również wyróżniać nowym wyglądem. W odróżnieniu od dotychczasowych obudów w kolorze czarnym lub srebrnym o tradycyjnych wzorach, nowy model będzie posiadać nowy styl "Reaction".

HP: notebook z ekranem multi-touch

Nowy styl "Reaction"

Na pokładzie znajdą się te same procesory, które widzieliśmy w dotychczasowych modelach: od dwurdzeniowego Athlona X2 2 GHz do Turiona X2 2,4 GHz. Pamięć RAM będzie mieć możliwość rozbudowy aż do 8 gigabajtów, natomiast oferowane dyski będą miały pojemność 400 lub 500 GB. Pozostałe wyposażenie notebooka to zintegrowany Radon HD 3200, złącze ExpressCard/pilot zdalnego sterowania multimediami oraz wbudowana kamera internetowa. WiFi będzie obsługiwać standard "g", jednak w opcji istnieje możliwość jego rozbudowy do standardu "n".

HP: notebook z ekranem multi-touch

TouchSmart tx2 może pracować również jako tablet

Przewidywana cena nowego notebooka od HP ma wynosić przynajmniej 880 dolarów. Oficjalnie nic nie wiadomo o ewentualnej dacie jego premiery na polskim rynku, a tym bardziej o przewidywanej cenie.

HP: notebook z ekranem multi-touch

Pilot do zdalnego sterowania multimediami chowany w slocie ExpressCard