HP - nowe nagrywarki DVD

Koncern HP oficjalnie wprowadził na europejski rynek nową nagrywarkę płyt DVD, wyposażoną w obsługę technologii LightScribe i możliwość zapisu krążków DVD-RAM. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach - przystosowanej do montażu w komputerach PC (dvd840i) i zewnętrznej, podłączanej do komputera przez złącze USB 2.0 (dvd840e).

Jak informuje serwis CDFreaks.com, wprowadzenie na rynek nowych nagrywarek HP jest wynikiem porozumienia zawartego przez HP z firmą Panasonic - zakładało ono, że HP wyposaży swoje komputerowe nagrywarki w obsługę promowanego przez japoński koncern standardu DVD-RAM, zaś w zamian stacjonarne nagrywarki DVD Panasonic będą obsługiwały format DVD+R.

HP - nowe nagrywarki DVD

Nagrywarka HP dvd840e

HP dvd840i nagrywa płyty DVD+R/DVD-R z prędkością 16x, zaś krążki DVD+RW i DVD-RW - z prędkościami, odpowiednio, 8x i 6x. Prędkość zapisu nośników dwuwarstwowych to 8x w przypadku płyt DVD+R DL i 6x dla płyt DVD-R DL. Krążki DVD-RAM nagrywane są z maksymalną prędkością 5x.

Zobacz również:

  • Black Days - elektronika taniej nawet o 75%. Dostępne tysiące produktów

Nagrywarki dvd840i i dvd840e wyposażono w obsługę technologii LightScribe - umożliwia to "wypalanie" na odpowiednich nośnikach DVD grafik (np. etykiet). Oba modele są już dostępne w Europie - za nagrywarkę wewnętrzną zapłacić trzeba ok. 70 euro, zaś za zewnętrzną - ok. 100 euro.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: