HP: nowy multimedialny notebook z linii dv6

Według informacji, które wyciekły od jednego z amerykańskich partnerów handlowych HP, J&R, już wkrótce na rynek trafi nowy multimedialny notebook tego producenta. Będzie on posiadać 16-calowy ekran oraz posrebrzaną obudowę, która jest charakterystyczna dla nowej linii dv. Nie wiadomo jeszcze kiedy nowe modele pojawią się na rynku.

Oprócz ekranu o proporcjach 16:9 i rozdzielczości 1366 x 768, nowy notebook od HP będzie się charakteryzować nie tylko bardzo przyzwoitymi parametrami, ale również niewygórowaną ceną. Model wyposażony w procesor Core 2 Duo o częstotliwości 2 GHz oraz kartę graficzną GMA 4500MHD, 4 gigabajty pamięci RAM, dysk o pojemności 320 gigabajtów i sieć WiFi w standardzie "n" będzie kosztować 800 dolarów.

Lepiej wyposażony model, z Core 2 duo 2,13 GHz na pokładzie, kartą graficzną GeForce 9200M GS, 400 gigabajtowym dyskiem twardym oraz gniazdem ExpressCard/54 ma kosztować 1050 dolarów. Standardowym systemem operacyjnym będzie Windows Vista Home Premium. Jego waga wynosić będzie 3,15 kg.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy nowe modele ujrzą światło dzienne, jednak według przecieków ma to nastąpić "kilka tygodni przed targami Consumer Electronics Show", które odbędą się w dniach 8-11 stycznia przyszłego roku w Las Vegas. Nie wiadomo również kiedy nowa linia dv6 zastąpi starą, dv5.

Droższy model można już zamówić w przedsprzedaży na stronie sklepu J&R.