HP ogranicza emisję gazów cieplarnianych

Przedstawiciele firmy HP poinformowali o zwiększeniu wydajności wytwarzania atramentów HP ElectroInk wykorzystywanych w maszynach drukarskich HP Indigo. Dzięki tej zmianie udało się lepiej wykorzystać energię i ograniczyć emisję gazów cieplarnianych.

Nowy proces przemiału cząstek, redukujący zużycie energii w procesie produkcji aż o 40 procent zainicjowały dwa zakłady znajdujące się w izraelskich miejscowościach Rehovot i Kiryat Gat (trzecia fabryka atramentów HP ElectroInk w Singapurze wkrótce do nich dołączy). Oszczędność energii wynika z zastosowania nowych urządzeń w procesie, który w przeszłości był najbardziej energochłonny.

"HP dąży do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych w fabrykach na całym świecie" - powiedział Alon Bar-Shany, wiceprezes i dyrektor działu rozwiązań Indigo w HP. "Nowy proces produkcji atramentów HP ElectroInk jest doskonałym przykładem na to, że firma Hewlett-Packard skupia się na strategii innowacyjności - inwestuje w badania, rozwój produktów i materiały, aby skorzystali na tym klienci, nasze przedsiębiorstwo oraz środowisko" - tłumaczy przedstawiciel HP.

Warto dodać, że w 2006 firma Hewlett-Packard zobowiązała się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w fabrykach na całym świecie oraz zmniejszenia ogólnego zużycia energii o 20 procent do 2010 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.