HP pomoże dobrać makijaż?

Firma HP przedstawiła nową technologię, która powinna szczególnie zainteresować piękniejszą część społeczeństwa. Umożliwia ona bowiem np. idealne dobranie podkładu pod makijaż.

Technologia HP - wykonanie zdjęcia z wzorcem

Technologia HP - wykonanie zdjęcia z wzorcem

Firmy kosmetyczne oferują często kilkadziesiąt różnych odcieni podkładów pod makijaż. Dla niektórych osób ciężko jest dobrać ten najbardziej pasujący do ich skóry. Oczywiście dobry konsultant kosmetyczny z pewnością sobie z tym poradzi lecz nie zawsze istnieje możliwość aby skorzystać z jego usług.

Nowa technologia firmy wydaje się w takim przypadku bardzo pomocna. Jedyne co musimy posiadać aby z niej skorzystać to telefon komórkowy wyposażony w oraz dostarczona przez sprzedawcę specjalna matryca z zdefiniowanymi przez laboratorium HP kolorami.

Postępowanie jest proste. Wspomniany wzorzec musimy umieścić w okolicy twarzy i zrobić zdjęcie, które następnie przesyłamy (MMS) do doradczego serwisu. Tam specjalny system wychwytuje z fotografii naszą twarz i przeprowadza odpowiednią kolorystyczną korektę (różne oświetlenie, przekłamania kolorów przez aparaty cyfrowe). Następnie porównuje przefiltrowany odcień skóry z obszerną bazą (zawiera dokładnie przeanalizowane zdjęcia skóry różnych ludzi) czego wynikiem jest przesłanie do nas wiadomości tekstowej informującej o odcieniu podkładu, który najlepiej pasuje do naszej cery.

Firma HP jest już gotowa do sprzedaży licencji sklepom i sprzedawcom detalicznym.

Więcej informacji.