HP prezentuje pierwszego biznesowego ultrabooka

Nie minął miesiąc po ogłoszeniu, że dział zajmujący się pecetami, smartfonami i tabletami pozostanie w firmie, a Hewlett-Packard zaprezentował swojego pierwszego biznesowego ultrabooka. Oferuje on długi czas pracy baterii, dysk SSD oraz chip bezpieczeństwa chroniący dane.

HP Folio

HP zastanawiało się czy nie zrezygnować z prowadzenia swojego działu komputerów i urządzeń mobilnych PSG (Personal Systems Group). Teraz decyzja o pozostawieniu działu w obrębie firmy została jakby przypieczętowana nowymi modelami laptopów.

Wśród nowości są notebooki HP Pavilion dm3 z technologią Beats Audio oraz nowe modele Envy 15, Envy 17 i Envy 17 3D. Najciekawszą nowością w ofercie firmy jest jednak HP Folio, czyli jej pierwszy biznesowy ultrabook, który pojawi się na rynku w cenie 900 dolarów.

HP Folio dysponuje 13,3-calowym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości, waży 1,5 kg i ma 1,8 cm grubości. Wewnątrz znajduje się jeden z najnowszych procesorów Intel Core (firma nie podała szczegółów, ale prawdopodobnie jeden z rodziny i3 lub i5) oraz dysk SSD o pojemności 128 GB. Całość może pracować pod kontrolą Windows 7.

Ultrabook HP posiada kilka cech, które sprawiają, że jest dobrym rozwiązaniem dla klientów biznesowych. Przede wszystkim, świadczy o tym wbudowany chip bezpieczeństwa TPM (Trusted Platform Module) zapewniający ochronę danych użytkownika. HP Folio ma również oferować 9 godzin pracy na jednym ładowaniu.