HP prezentuje pierwszy laptop gamingowy z dwoma ekranami [aktualizacja - polskie ceny]

OMEN X 2S to pierwszy na świecie laptop gamingowy z dwoma ekranami. Wraz z nim zaprezentowano także inne nowe modele - OMEN 15 i OMEN 17.


Nowe laptopy HP Omen

OMEN X 2S to laptop, który ma umożliwić graczom swobodną komunikację podczas zabawy. Jak wykazały badania, 82% graczy podczas zabawy korzysta z komunikatorów i urządzeń mobilnych, aby komunikować się z przyjaciółmi poprzez WhatsApp czy WeChat, 61% słucha muzyki z YouTube i Spotify, a 49% nawet ogląda filmiki na Twitch. W związku z tym HP przygotowało laptop z drugim ekranem, który ma usprawnić tego typu czynności bez zakłócania rozgrywki. Drugi ekran znajduje się w górnej części klawiatury, ma dotykowy wyświetlacz 1080p o przekątnej 6", może być także wykorzystany jako hub dla oprogramowania OMEN Command Center. Laptop gamingowy OMEN X 2S ma trafić do sprzedaży w w Polsce w lipcu w cenie od 11 999 zł.

HP prezentuje pierwszy laptop gamingowy z dwoma ekranami [aktualizacja - polskie ceny]

OMEN 15 i OMEN 17 to najnowsze wersje laptopów, które są cieńsze od poprzedników odpowiednio o 20 i 18% - mają 20 i 27 mm grubości. Wszystkie trzy modele używają OMEN Tempest - specjalnego rozwiązania chłodzącego, którego głównym elementem jest wiatraczek (zasilany 12V) wyprowadzający nagrzane powietrze pięcioma kanałami, co ma zapewnić optymalne chłodzenie. Za grafikę laptopów odpowiada NVIDIA GeForce RTX 2080, a jednostka centralna to ośmiordzeniowy procesor Intel Core i9, działający w trybie Turbo z częstotliwością rdzeni aż 5,0 GHz. Maksymalna ilość pamięci RAM to 32 GB. Nowe laptopy HP będą dysponować kombinacja pamięci Intel Optane Memory H10 oraz Solid State Storage. Łączność bezprzewodową zapewni wydajna, gwarantująca przepustowość 1Gbps karta Intel Wi-Fi 6 (802.11ax). Wyświetlacze pokazują obraz w jakości 1080p, a częstotliwość ich odświeżania to 240 Hz. OMEN X 2S korzysta z technologii NVIDIA G-SYNC, a w przypadku OMEN 15 i OMEN 17 rozwiązanie to jest dostępne na wybranych modelach.

Zobacz również:

  • Black Days - elektronika taniej nawet o 75%. Dostępne tysiące produktów
  • Disney+ - najlepsze horrory, jakie obejrzysz w 2022 roku [PAŹDZIERNIK]
HP prezentuje pierwszy laptop gamingowy z dwoma ekranami [aktualizacja - polskie ceny]

OMEN 17

Laptop OMEN 17 ma być dostępny w Polsce w lipcu w cenie od 5 499 zł, OMEN 15 w cenie od 5 299 zł

Nowe laptopy HP Pavillon

Lenovo zaprezentowało także nowe, odchudzone laptopy HP Pavillon - modele z numerami 15 i 17. Tutaj odchudzenie polegało na zmniejszeniu o osiem procent ramek wokół wyświetlaczy. W obu modelach działają procesory Intel Core i5 lub i7, a za grafikę odpowiada karta NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti.

HP prezentuje pierwszy laptop gamingowy z dwoma ekranami [aktualizacja - polskie ceny]

HP Pavilion Gaming 15

Laptop HP Pavilion Gaming 17 ma być dostępny w Polsce w lipcu w cenie od 3 899 zł

Laptop HP Pavilion Gaming 15 ma być dostępny w Polsce w lipcu w cenie od 3 799 zł