HP prezentuje swój pierwszy Chromebook. Ma duży ekran i kosztuje 330 USD

Firma HP wprowadziła do swojej oferty pierwszy Chromebook. Urządzenie nosi oznaczenie Pavilion 14 Chromebook i wycenione zostało na 330 USD.

Firma HP idąc w ślady Samsunga, Acera i Lenovo zaprezentowała swój pierwszy Chromebook (pracuje pod kontrolą systemu Chrome OS) - model Pavilion 14 Chromebook. W odróżnieniu od pojawiających się na rynku do tej pory tego typu urządzeń oferuje on większy 14-calowy ekran pozwalający na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. "Sercem" urządzenia jest procesor Intel Celeron 1,1 GHz, który współpracuje ze zintegrowaną kartą graficzną oraz 2 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna jest oczywiście malutka (zaledwie 16 GB), lecz na szczęście możliwe jest jej rozbudowanie za pośrednictwem kart SD. Komputer może się ponadto pochwalić trzema portami USB 2.0.

Jeżeli chodzi o czas pracy na baterii, nie powala on na kolana, gdyż wynosi nieco ponad cztery godziny. Dla porównania warto tutaj wspomnieć o zaprezentowanym kilka miesięcy temu nowym Chromebooku Samsunga pozwalającym na pracę z dala od gniazdka nawet przez 6,5 godziny.

Cena

Sprzęt HP został wyceniony na 330 USD. Wydaje się to dużo, jeżeli weźmiemy pod uwagę 250 dolarów, które trzeba zapłacić za wspomniany Chromebook Samsunga. Warto jednak pamiętać, że za 80 dolarów więcej możemy sobie zapewnić wyższy komfort pracy dzięki większemu ekranowi oraz większej klawiaturze. Czy jednak skusi to potencjalnych klientów? Wydaje się, że raczej nie będzie miał dla nich znaczenia, co potwierdzają dane mówiące o bardzo niskiej sprzedaży Chromebooków...