HP przedstawia nowe Sleekbooki. To prawie Ultrabooki. Jeden oferuje procesor AMD

W ofercie firmy HP zagościły nowe komputery przenośne z serii Pavilion Sleekbook. Urządzenia te mają stanowić niedrogie rozwiązanie dla osób szukających sprzętu cechującego się przede wszystkim dużą mobilnością.

Rodzina laptopów Pavilion Sleekbook poszerzyła się o dwa modele - Sleekbook 14 i Sleekbook 15. Pierwszy z nich oferuje 14-calowy wyświetlacz HD i zbudowany został w oparciu o procesor Advanced Micro Devices A-series o kodowym oznaczeniu Trinity. Drugi dysponuje większym 15,6-calowym ekranem HD i korzysta z konkurencyjnej platformy - Intel Ivy Bridge. Oba mogą być wyposażone w dysk o maksymalnej pojemności 1 TB, do 8 GB pamięci RAM oraz (w opcji) karty graficzne NVIDII.

Urządzenia mają stanowić pod względem wagi i grubości tańszą alternatywę dla Ultrabooków. Spełniają bowiem pod tym względem ich wymagania konstrukcyjne, gdyż wspomniane parametry wynoszą w ich przypadku, odpowiednio, 21 milimetrów i 1,8 kilograma.

"Zawsze myślę o Sleekbookach jako o pewnym rodzaju rozszerzeniu Ultrabooków, które mają surowe wymagania w zakresie wielkości, technologii i wagi. Sleekbooki rozwijają je i dają nam kilka dodatkowych opcji" - powiedział Kevin Wentzel z firmy HP.

Mówiąc o "dodatkowych opcjach" Wenzel miał na myśli m.in. możliwość skorzystania z różnych układów AMD.

Dostępność i ceny

Nowe Sleekbooki pojawią się na rynku amerykańskim dokładnie 26 października, czyli w dniu premiery systemu Microsoft Windows 8. Firma HP wyceniła je na 500 USD (platforma AMD) i 560 USD (platforma Intel).

Niestety obecnie nie wiadomo, kiedy laptopy pojawią się w Europie.