HP przeprasza za blokowanie nieoryginalnych wkładów do drukarek. Odpuścić...nie zamierza

Drukarki HP blokujące nieoryginalne wkłady otrzymają patch, który rozwiąże problem. Niestety tylko tymczasowo...

W połowie września tysiące drukarek HP odmówiło posłuszeństwa wyświetlając błąd informujący o uszkodzeniu wkładów z tuszem i potrzebie ich zastąpienia. Szybko okazało się, że wszystkie te urządzenia łączyło jedno: każde korzystało z nieoryginalnych wkładów, zaś problemy zaczęły się po zaktualizowaniu firmware.

HP przeprasza

Wokół sprawy zrobił się ogromny szum, który wpłynął bardzo negatywnie na wizerunek firmy HP. Jej szefostwo uznało w końcu, że trzeba ratować sytuację i opublikowało na swojej stronie komunikat. Czytamy w nim, że w celu zapewnienia użytkownikom jak najlepszych doświadczeń i zabezpieczenia przed niebezpieczeństwem związanym z użytkowaniem podrabianych wkładów została zaktualizowana procedura uwierzytelnienia kartridży.

"Powinniśmy bardziej się postarać komunikując klientom, że wprowadzamy procedurę uwierzytelnienia. Przepraszamy" - czytamy w komunikacie HP.

Amerykańska firma nie przeprasza więc za wprowadzenie opisanych zmian, ale jedynie za brak odpowiedniej polityki informacyjnej. Jednocześnie zapowiedziała ona wyraźnie, że dalej będzie zwalczała proceder wykorzystywania nieoryginalnych wkładów.

Wkrótce zostanie udostępniona łatka, która ponownie pozwoli na korzystanie z nieoryginalnych wkładów. Czytając komunikat wydaje się, że korzystającym z niej użytkownikom drukarek za jakiś czas udostępniona zostanie kolejna aktualizacja tym razem jednak poprzedzona komunikatem informującym o blokowaniu nieoryginalnych wkładów.