HP stawia na Blu-ray combo

Firma HP zamierza montować w swoich komputerach napędu Blu-ray combo - donosi, powołując się na anonimowe źródła, serwis Digitimes.com. Dostarczaniem urządzeń w wersji OEM na potrzeby HP zajmie się Pioneer.

Z informacji przedstawionych przez informatorów Digitimes.com wynika, że pierwsze komputery HP z napędami typu Blu-ray combo pojawią się na rynku jeszcze w tym miesiącu. Urządzenia te pozwolą użytkownikom na odczytywanie płyt Blu-ray oraz zapisywanie i odczytywanie krążków DVD i CD.

Serwis zwraca uwagę, że masowe montowanie takich napędów w komputerach będzie pewnym novum - do tej pory jeśli jakiś producent decydował się na fabryczne wyposażenie komputera w napęd odczytujący Blu-ray to był to zwykle prosty czytnik BD/DVD/CD. Spadające ceny urządzeń typu combo najwyraźniej skłoniły jednak HP do montowania ich w swoich produktach.

Zdaniem informatorów Digitimes.com, decyzja HP może zwiastować nowy trend - według nich dzięki spadkowi cen napędy Blu-ray combo zaczną powoli wypierać z rynku zwykłe czytniki BD.