HP ułatwi poszukiwanie aplikacji na TouchPada

Firma HP wyda specjalny katalog aplikacji przygotowanych z myślą o tablecie TouchPad. webOS Pivot pomoże w rozwoju społeczności deweloperów związanych z systemem webOS. Będzie to podobne rozwiązanie do sklepów Android Market i App Store, które zostały wprowadzone przez konkurentów HP.

Mobilne systemy różnych firm posiadają swoje sklepy z aplikacjami, które pozwalają użytkownikom na łatwe przeglądanie dostępnego oprogramowania. Deweloperom zapewniają natomiast potrzebne narzędzie do dystrybucji swoich produktów. W przypadku HP TouchPada i systemu webOS 3.0, który został w nim zastosowany, takim miejscem stanie się webOS Pivot.

Katalog aplikacji na początku będzie dostępny w języku angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim. Aktualizacje będą wysyłane bezpośrednio do użytkowników. Na razie nie ma co liczyć na polską wersję, gdyż w tym roku na naszym rynku nie ukaże się nawet sam tablet HP TouchPad.

Zobacz również:

  • Black Days - elektronika taniej nawet o 75%. Dostępne tysiące produktów

W USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji i Niemczech urządzenie trafi na sklepowe półki już w przyszłym miesiącu. Użytkownicy z kilku kolejnych krajów będą je mogli nabyć w późniejszych terminach bieżącego roku. Cena tabletu będzie wynosiła 500 dol. za wersję 16 GB i 600 za wersję 32 GB.

Podobny do Pivota, sklep z aplikacjami Android Market przyczynił się do sukcesu urządzeń z systemem Android, a App Store z oprogramowaniem dla iPada uczynił z niego pierwszy tablet o tak wielkiej popularności. HP podaje, że już obecnie w swoich zasobach posiada kilka tysięcy aplikacji dla webOS. Nie są to jednak aplikacje przygotowane z myślą o tablecie, a raczej o smartfoanch z tym systemem. Nie podano na razie dokładnej liczby tych, które w pełni wykorzystają możliwości TouchPada.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: