HP wydaje aktualizację oprogramowania dla TouchPada

Hewlett-Packard postanowił wydać aktualizację oprogramowania dla TouchPada w odpowiedzi na głosy klientów, którzy wyrazili zaniepokojenie powolną pracą niektórych aplikacji nowego tabletu HP. Możliwe jednak, że poprawki były zaplanowane jeszcze przed wprowadzeniem nowego mobilnego urządzenia na rynek.

Pewna liczba nabywców TouchPada (1 lipca trafił do sprzedaży w USA) wyraziła zaniepokojenie jego oprogramowaniem. Chodzi głównie o czas wczytywania niektórych aplikacji oraz słabą przeglądarkę. Niektórzy byli zawiedzeni także wagą (740 g) tabletu HP, która utrudnia jego wygodne trzymanie w jednej ręce.

Użytkownicy TouchPada wskazywali także na małą ilość aplikacji dostępnych dla systemu webOS zastosowanego w tablecie. Producent podaje na stronie internetowej, że są ich tysiące, a już niedługo ich liczba ma znacznie wzrosnąć. Tablet obsługuje także aplikacje dostępne dla smartfonów z webOS, ale oczywiście nie jest ich aż tak wiele jak na iOS lub Androidzie.

Zobacz również:

  • Lenovo i HP rządzą na rynku laptopów

Pierwsze recenzje HP TouchPada były mieszane. Wiele z nich wskazuje właśnie na powolną pracę oprogramowania, na co zwrócili również uwagę pierwsi nabywcy. Z wypowiedzi szefa HP Palm, Jona Rubinsteina, która pojawiła się na stronie PreCentral.net, wynika jednak, że firma dobrze wiedziała już o tych problemach i ma zamiar poradzić sobie z nimi za pomocą aktualizacji.

Pierwsza z nich ma pojawić się już niedługo, choć oficjalna data nie została podana. Wcześniejsze wypowiedzi Rubinsteina wskazywały, że jego firma nie liczy na szybki sukces na rynku tabletów, ale prognozują, że ten pojawi się w dalszej perspektywie. Może więc, gdy TouchPad trafi do Polski, będzie już dopracowany i pozbawiony obecnych mankamentów. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy do tego dojdzie.