HP wyprodukuje więcej TouchPadów

Hewlett-Packard poinformowało, że wyprodukuje dodatkowe TouchPady w odpowiedzi na bardzo wysokie zapotrzebowanie. Wcześniej firma postanowiła zaprzestać ich produkcji i wsparcia, a pozostałe zapasy tabletów wystawiła na sprzedaż w okazyjnej cenie, co wywołało wielkie zainteresowanie kupujących.

Rzecznik prasowy HP napisał na blogu, że firma wyprodukuje ostatnią partię TouchPadów. Mają one trafić do osób, które ciągle wyrażają zapotrzebowanie na tablet firmy HP. Do sprzedaży zostaną skierowane w ciągu najbliższych kilku tygodni. Nie wiadomo dokładnie ile urządzeń zostanie wyprodukowanych i czy każdy chętny będzie mógł liczyć na swój egzemplarz.

Osoby zainteresowane tabletami HP mogą śledzić konta Twitter rzecznika HP Marka Budgella i rzeczniczki firmy Bryan Corcoran. Tam najwcześniej powinna pojawić się informacja o dacie wejścia nowej dostawy tabletów do sprzedaży. Cena TouchPadów z nowej partii będzie jednak zależała od sprzedawców. Początkowo wersja 16 GB kosztowała 499 dolarów, ale cena ta została obniżona aż do 99 dolarów w czasie wyprzedaży.

Przecenione tablety rozeszły się w przeciągu kilku dni. Za niską cenę można było uzyskać urządzenie wysokiej jakości. Obecne zapotrzebowanie na TouchPada może wynikać także z informacji o pracach nad stworzeniem modyfikacji systemu Android, który mógłby działać na tablecie HP wyposażonym domyślnie w system webOS. Pracują nad tym m.in. grupy TouchDroid i CyanogenMod.