HP wyprzedaje TouchPady

Kilka dni temu HP ogłosiło, że zaprzestaje prace nad tabletami i smartfonami obsługiwanymi przez system webOS. Spowodowane było to bardzo słabą sprzedażą i brakiem możliwości zagrożenia rynkowym gigantom. Jednak co z tysiącami zalegających w magazynach urządzeń?

HP postanowiło się ich jak najszybciej pozbyć i odzyskać chociaż część kapitału włożonego w badania i produkcję. Cena tabletu TouchPad została drastycznie obniżona - wersja 16 GB kosztuje 99 dolarów, natomiast wersja 32 GB - 150 dolarów. Tak wielka przecena spowodowała szturm klientów na wszystkie sklepy obsługujące promocję.

Wiadomość została podana w piątek późnym wieczorem i już chwilę później przed sklepami Best Buy i Staples w Nowym Jorku zaczęły tworzyć się kolejki osób, które czekały na sobotnie otwarcie. Jak podaje obsługa sklepów, cały zapas tabletów został sprzedany w przeciągu kilku godzin. Sprzęt zniknął błyskawicznie nie tylko z fizycznych sklepów - nakłady wyczerpały się również w większości internetowych serwisów oraz na stronie sklepu HP.

Warto przypomnieć, że to już trzecia obniżka cen TouchPada. Pierwotnie kosztował on 499 dolarów za wersję 16 GB i 599 dolarów za 32 GB. Pod koniec lipca HP wprowadziło 50 dolarowy rabat, a tydzień później ceny były już niższe o 100 dolarów. Niektóre sklepy dbając o swój wizerunek przedłużyły możliwość zwrotu tabletów TouchPad i przeznaczonych dla nich akcesoriów z 14 dni do dwóch miesięcy. Ma to umożliwić zwrot sprzętu osobom, które zakupiły urządzenie HP jeszcze przed ogłoszeniem zaprzestania prac.

Jednak nabycie TouchPada nawet po tak okazyjnych cenach może okazać się błędem. HP zapowiedziało co prawda kontynuację prac nad systemem webOS, jednak ilość oferowanych aplikacji będzie z pewnością niewielka. Zastanawiać się można również nad jakością pozostałych świadczonych usług.