HP zamawia 2 mln niewielkich notebooków

Na rynku niewielkich, tanich notebooków rozpoczyna się ostra walka. W kwietniu włączy się do niej - z modelem Compaq 2133 - firma HP, która,jak donosi serwis TCMagazine.info, złożyła zamówienie OEM na dwa miliony takich urządzeń.

Konkurencję dla następnej generacji odnoszącego duże sukcesy niewielkiego i taniego komputera Eee PC firmy Asus szykuje kilka firm. Wśród nich znalazła się również korporacja Hewlett-Packard, która zamierza w kwietniu wprowadzić do sprzedaży 8,9-calowy (WXGA) model Compaq 2133 wyposażony między innymi w moduł WLAN, moduł LAN, dysk SSD (opcja), slot ExpressCard/54, kamerę internetową, wykonaną z anodowanego aluminium obudowę oraz system Windows lub Linux (urządzenie zbudowane zostało w oparciu o platformę Intel Shelton z procesorem Silverthorne i waży 1,13 kg).

HP zamawia 2 mln niewielkich notebooków

Compaq 2133

Z informacji podanych przez serwis TCMagazine.info wynika, że HP ma nadzieję na duży sukces rynkowy. Zamówiło bowiem w firmie Wistron produkcję aż dwóch milionów sztuk opisanego wcześniej urządzenia. Warto dodać, że w walce o klienta w szranki ruszy oprócz HP i Asusa również firma MSI, Acer i Gigabyte.

Źródło: TCMagazine.info