HP zapowiada bardziej trwałe baterie do notebooków

Na początku 2009 roku firma HP będzie oferowała wybrane notebooki z nowymi bateriami opracowanymi przez Boston-Power. Charakteryzują się one większą trwałością i zapewniają możliwość szybkiego ładowania.

Baterie Sonata znajdą zastosowanie w wybranych notebookach HP na początku 2009 roku. Akumulatory, nad którymi firma Boston-Power pracowała przez trzy lata zostaną oznaczone nazwą Enviro i trafią do wybranych modeli z oferty HP. Ich podstawowym atutem jest zwiększona trwałość. Pojemność baterii nie ulega zmianie przez 1000 cykli ładowania. Oznacza to, że przy codziennym ładowaniu zachowują swe parametry przez ponad 3 lata. Dotychczas wykorzystywane baterie zmniejszały swą wydajność już po 300 ładowaniach.

W erze coraz większej mobilności równie istotna jest możliwość szybkiego ładowania baterii. Produkt Boston-Power po 30 minutach jest naładowany w 80 procentach. Jest to szczególnie użyteczne dla osób, które w trakcie podróży przez krótki okres czasu mają dostęp do gniazda elektrycznego.

HP potwierdza długą żywotność baterii obejmując je trzyletnią gwarancją. Będą one oferowane w cenie od 20 do 30 USD wyższej od standardowych modeli. Początkowo trafią wyłącznie na rynek amerykański, aczkolwiek HP planuje wprowadzić je w późniejszym terminie również na pozostałe rynki.

Prezes Boston-Power wyraził nadzieję, że nowe baterie będą również stosowane przez innych producentów notebooków, a w przyszłości zasilą także popularne urządzenia elektroniczne. Za produkcje baterii odpowiedzialne są firmy GP Batteries oraz HYB Batteries.