HP zbiera legiony na wojnę z Cisco

Hewlett-Packard uruchamiając prgram ProCurve otworzył swe drzwi dla jedenastu partnerów dostarczających oprogramowanie. Celem ProCurve ONE jest stworzenie oprogramowania ukierunkowanego na bezpieczeństwo, poprawę wydajności i inne funkcje sieci.

Klienci mogą wykorzystać takie aplikacje w serwerach i usługach serwerów HP Proliant jak również w nowym sprzęcie, który dostępny będzie od 1 lutego. Projekt jest także sposobem walki z Cisco, które obecnie również integruje swe przełączniki sieciowe z oprogramowaniem.

Stworzony przez HP moduł ProCurve ONE Services ZL działa na zasadzie "Plug and Play", posiada własne, zintegrowane oprogramowanie więc nie powinien stanowić dla użytkowników żadnego problemu w kwestii integracji. HP i jego partnerzy jak Microsoft, Avaya, Riverbed Technology i F5 Networks mają nadzieję ułatwić stosowanie tych produktów dzięki ujednoliceniu sposobu ich działania.

Historia prób zjednoczenia się przeciw Cisco usłana jest porażkami. Tym razem jednak mamy do czynienia z wyspecjalizowanymi dostawcami rozwiązań, co po połączeniu ich sił daje większe szanse na sukces niż konkurencja w pojedynkę. Zajmując drugie miejsce na tym rynku HP zamierza wykorzystać cały swój potencjał w konkurencji z liderem.

Więcej w materiale wideo.