HTC 10, One M9 i One A9 otrzymają Androida N. Co z One M8?

Firma HTC poinformowała, które smartfony na pewno otrzymają aktualizację do Androida N.

Firma Google udostępniła pierwszą betę systemu Android N. Poinformowała też podczas konferencji I/O, że "siódemka" trafi na urządzenia z linii Nexus "pod koniec lata". Użytkownicy innych androidowych smartfonów prawdopodobnie zastanawiają się teraz, czy ich sprzęt również zostanie objęty aktualizacją. W przypadku niektórych modeli sygnowanych marką HTC mamy już oficjalne informacje w tej sprawie. Tajwańska firma zamieściła bowiem na Twitterze następującą grafikę:

HTC 10, One M9 i One A9 otrzymają Androida N. Co z One M8?

HTC 10, One M9 i One A9 otrzymają Androida N

Jak widzicie, na pewno Androida N otrzymają użytkownicy modeli HTC 10, One M9 i One A9. Osobną kwestią pozostaje po ilu miesiącach to nastąpi od premiery "siódemki" na Nexusach.

Co z HTC One M8?

Wśród komentarzy najczęściej pojawiało się pytanie, co z modelem One M8? Niestety obecnie nic na ten temat nie wiadomo. Warto jednak przypomnieć, że smartfon ten miał premierę ponad dwa lata temu...

Android N - zaproponuj nazwę

Na koniec warto przypomnieć, że firma Google postanowiła zdać się na internautów w kwestii nazwy dla Androida N. W tym celu uruchomiła specjalną stronę, na której można przedstawić swoją propozycję.