HTC 10 zaoferuje naprawdę dobry aparat

HTC 10 zostanie najprawdopodobniej wyposażony w moduł aparatu Sony IMX377. Możemy więc liczyć, że następny flagowiec tajwańskiej firmy będzie wykonywał naprawdę świetle zdjęcia.

Smartfon HTC One M9 niestety niezbyt dobrze (delikatnie mówiąc) radził sobie ze zdjęciami. Powód? Tajwański producent w odróżnieniu np. od Samsunga postawił na dosyć egzotyczne rozwiązanie wyposażając smartfon w 20-megapikselowy (rozmiar 1/2.4") moduł aparatu Toshiby, który cechowały duże szumy oraz problemy z odwzorowaniem kolorów i ostrością na brzegu kadru.

W przypadku następcy, HTC 10, tajwański producent najprawdopodobniej nie popełni już tego błędu. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami skorzystać ma bowiem z sensora Sony IMX377, który będzie wykonywał zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 12,35 MP i korzystał z laserowego autofokusa. Moduł ten ma wymiar 1/2.3" i oferuje duże piksele o wymiarze 1,55 x 1,55 mikrometra. W odróżnieniu od poprzedniego rozwiązania użytkownik nie będzie więc mógł co prawda wykonywać zdjęć w rozdzielczości 20 MP, ale w zamian za to powinien cieszyć się znacznie lepszą ich jakością, co szczególnie powinno być widoczne w słabszych warunkach oświetleniowych.

Dodatkowo dowiadujemy się, że z przodu HTC 10 zostanie umieszczony moduł Samsung s5k4e6 z 5 MP UltraPiksel.