HTC Desire 820, czyli smartfon z 64-bitowym, ośmiordzeniowym procesorem

HTC pochwaliło się właśnie, że faktycznie pracuje nad nowym telefonem wyposażonym w nowy typ procesora. Plotki o telefonie z 64-bitowym procesorem wyposażonym w osiem rdzeni, który ma nosić nazwę Desire 820, potwierdził chiński profil producenta w serwisie społecznościowym Weibo.

Telefon iPhone 5s od Apple był pierwszym urządzeniem smartfone, który korzystał z 64-bitowego procesora. W rok od jego premiery konkurencja zajmująca się rozwojem smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Android nie dogoniła firmy z Cupertino pod tym względem. Wygląda jednak na to, że w przypadku HTC już niedługo się to zmieni wraz z prezentacją modelu Desire 820.

Ostatni sztandarowy smartfon HTC, czyli model One M8, wykorzystuje klasyczny 32-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 801. Możliwe jednak, że już niedługo pojawi się kolejny telefon w ofercie tajwańskiej firmy, w którym zastosowany zostanie nowy typ procesora. Sugeruje to zresztą samo HTC publikując załączoną obok grafikę na firmowym profilu na Weibo. HTC Desire 820 nie będzie jednak kolejnym topowym urządzeniem, tylko telefonem ze średniej półki cenowej.

Zobacz również:

  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
  • Powrót do szkoły – jak zapewnić cyfrowe bezpieczeństwo całej rodzinie
HTC Desire 820, czyli smartfon z 64-bitowym, ośmiordzeniowym procesorem

HTC na swoim profilu chwali się swoimi sukcesami na rynku mobilnym, do których zalicza między innymi wydanie pierwszego telefonu z Androidem i pierwszego smartfona z aparatem nagrywającym wideo w jakości 1080p. Kolejnym obszarem, w którym firma chce dzierżyć palmę pierwszeństwa, jest stosowanie 64-bitowych procesorów w smartfonach z Androidem. Pierwszym modelem z takim układem ma być HTC Desire 820, a produkcją wykorzystanego w nim 64-bitowego, ośmiordzeniowego procesora Snapdragon 615 zajmie się Qualcomm.

źródło: gsmarena.com