HTC Desire Eye z dwoma aparatami 13 MP i dwoma zestawami dual-LED

Smartfon HTC Desire Eye wyróżnia się na tle konkurencji fotograficznymi możliwościami, które powinny zainteresować przede wszystkim osoby korzystające z wideorozmów i lubiące robić sobie selfie.

HTC Desire Eye to najnowszy smartfon tajwańskiej firmy przeznaczony przede wszystkim dla wielbicieli selfie. Wyróżniającą go cechą jest bowiem przedni aparat (obiektyw 20 mm i przysłona f/2.2) pozwalający na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 13 milionów pikseli (filmy [email protected]) i korzystający w słabych warunkach oświetleniowych z pomocy dwóch diod LED. Parametry aparatu tylnego to: 13 MP, obiektyw 28 mm, przysłona f/2.0, filmy [email protected] (oczywiście plus dual-LED). "Zestaw" ten prezentuje się następująco:

HTC Desire Eye z dwoma aparatami 13 MP i dwoma zestawami dual-LED

HTC Desire Eye

HTC Eye Experience

Omawiając fotograficzne możliwości nowego smartfona należy wspomnieć o aplikacji HTC Eye Experience, która pozwala m.in. na: łączenie zdjęć wykonanych dwoma aparatami, czy głosowe wywoływanie przedniego aparatu. Rozwiązanie to w ciągu kilku najbliższych miesięcy trafić ma także do modeli HTC One (M7), HTC One (M8), HTC One (E8), HTC One mini, HTC One mini 2, HTC One Remix, HTC One Max, HTC Desire 612 i HTC Desire 816.

Ponadto przednia kamerka umożliwia wykonywanie połączeń wideo w wysokiej jakości oraz korzysta z systemu umożliwiającego śledzenie do czterech twarzy.

Zobacz również:

  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
  • Pstryk! Pierwsze selfie na Marsie!

Specyfikacja

Ogólnie specyfikacja HTC Desire Eye przedstawia się następująco:

Ekran: 5,2 cala, Full HD LCD

Procesor: Qualcomm Snapdragon 801 2,3 GHz (cztery rdzenie)

RAM: 2GB

Pamięć wewnętrzna: 16 GB (plus microSD)

Głośnik: BoomSound, stereo

Akumulator: 2 400 mAh

System: Android 4.4

Wymiary: 151,7 x 73,8 x 8,5 mm

Inne: trzy mikrofony

Na koniec warto dodać, że urządzenie jest wodo- i pyłoszczelne (wytrzymuje przez 0,5 godziny zanurzenie do głębokości 1 metra).

Niestety cena i dostępność HTC Desire Eye nie zostały podane.