HTC Desire X doczekał się niezłego następcy. Jest nim HTC Desire 500

Smartfon HTC Desire X to bardzo udany model w ofercie tajwańskiego producenta. Ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości. W tym roku ten telefon doczekał się godnego następcy, którym jest wypadający równie dobrze pod względem parametrów najnowszy HTC Desire 500.

HTC Desire X przez ostatni rok był bardzo dobrym telefonem, który kusił ceną nawet w niskich abonamentach oferując użytkownikom całkiem niezłą wydajność i jakość wykonania i niezbyt duże wymiary. Nowy model kontynuuje tą tradycję. HTC Desire 500 ma wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości WVGA, czyli 800 na 480 pikseli. Całość działać będzie pod kontrolą Androida w wersji Jelly Bean z praktycznie taką samą nakładką Sense 5, jaką znaleźć można we flagowym modelu HTC One.

Urządzenie napędzane będzie przez czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200 o taktowaniu 1,2 GHz, który wspierać będzie 1 GB pamięci RAM. HTC Desire 500 będzie mieć 4 GB pamięci wewnętrznej, które można rozbudować o kolejne 64 gigabajty za pomocą karty pamięci microSD. Bardzo dobrą wiadomością jest aparat o rozdzielczości 8 megapikseli z autofocusem i diodową lampą błyskową i przednią kamerę do wideorozmów, której posiadacze Desire X mogą pozazdrościć.

HTC Desire 500

HTC Desire 500

Nowy HTC Desire 500 jest oczywiście na starcie nieco droższy niż zeszłoroczny model ze średniej półki, ale jak widać oferuje lepsze parametry. Na pokładzie znalazł się lepszy aparat, przednia kamera, czterordzeniowy procesor i więcej pamięci RAM i miejsce na dwie karty SIM, a wszystko to pod kontrolą nowszej wersji oprogramowania.