HTC Dream + Android Google - wkrótce w T-Mobile?

Pod względem obsługi sieci 3G, Ameryka pozostaje daleko w tyle poza Europą, nie wspominając już o Japonii czy Korei Południowej. Jednak to właśnie w Stanach Zjednoczonych ma szansę zadebiutować smartfon HTC Dream pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Zgodnie z niepotwierdzonymi jeszcze informacjami, T-Mobile planuje wprowadzenie do sprzedaży telefonu HTC Dream z Androidem. Operator już teraz pokrywa kolejne obszary amerykańskich miast zasięgiem sieci 3G (UMTS) - bowiem tylko sieć trzeciej generacji jest w stanie pokazać potencjał tkwiący w nowych smartfonach (i Androidzie).

Sam HTC Dream jest pierwszym urządzeniem na rynku z systemem Google. Oprócz dotykowego ekranu ma się w nim pojawić klawiatura QWERTY oraz klawisze funkcyjne ułatwiające surfowanie w Internecie. Sprzęt ma być dostępny w sprzedaży już za 2-4 miesiące, czyli jesienią bieżącego roku.

Co ciekawe, firma HTC była dotychczas wyjątkowo mocno związana z Microsoftem. Kolejne wydania Windows Mobile prezentowane były zwykle za pomocą sprzętu HTC.

Krótkie testy innych urządzeń HTC:

-- HTC S710 Vox (Orange SPV E650)

-- HTC TyTN II (Kaiser)