HTC EVO 3D - multimedialnie w trójwymiarze


HTC EVO 3D - multimedialnie w trójwymiarze

Kamera, mimo zastosowania technologii 3D, posiada ten sam interfejs co zwykle

Trzy wymiary w smartfonie

Wisienką na torcie modelu EVO jest obsługa technologii 3D oraz autostereoskopowy wyświetlacz umożliwiający wyświetlanie tych efektów bez konieczności zakładania specjalnych okularów jak to ma miejsce np. w kinie.

Zwykłe zdjęcia są zapisywane w rozdzielczości 5MP. Gdy włączymy tryb 3D mimo użycia dwóch sensorów maksymalna rozdzielczość zdjęcia spadnie do 2MP. W obydwu trybach EVO 3D nagra natomiast film HD (720p).

Zobacz również:

  • Jaki smartfon 5G do 1500 zł? Najlepsze smartfony z dostępem do sieci 5G

Po spędzeniu kilku godzin sprawdzając głównie funkcje multimedialne (sprzętowo urządzenie jest bardzo podobne do HTC Sensation, jego test opublikujemy wkrótce!) ciężko jednoznacznie stwierdzić czy 3D w smartfonie ma sens. Na pewno jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla fanów technologii 3D, miłośników kina oraz osób które już posiadają lub planują zakup np. telewizora obsługującego tą technologię.

Zdjęcia 3D są bardzo efektowne, jeszcze lepiej prezentują się filmy. Niestety ciągle i to nie tylko w Polsce technologia ta pozostaje w niszy. Nie wiadomo zresztą czy kiedykolwiek z niej wyjdzie bowiem nastroje konsumentów co do 3D są niejednoznaczne. Przez to trójwymiarowe możliwości ciężko będzie wykorzystać. Będą one raczej zarezerwowane na specjalne okazje.

Najciekawszym i zarazem najcięższym w ocenie jest sam wyświetlacz. Dzięki autostereoskopii umożliwia on użytkownikowi oglądanie zdjęć i filmów 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów. Niestety prócz tej jednej zalety ma on sporo wad. Przede wszystkim sam efekt 3D jest trudno dostrzegalny. Nie wiem czy to wina autostereoskopowego filtra czy niewystarczająco dużego ekranu, ale efekty trójwymiarowe prezentują się co najwyżej przeciętnie.

Druga kwestia to samo oglądanie obrazu 3D. Brak konieczności zakładania czegoś na oczy jest fenomenalne. Niestety trzeba za to zapłacić dość dużą cenę. Autostereoskopowy efekt 3D widać jedynie z konkretnej odległości od ekranu i tylko gdy skierujemy go na wprost oczu. Jakiekolwiek przechylenie, przybliżenie czy nadmierne oddalenie ekranu zaowocuje rozjeżdżaniem się dwóch nałożonych na siebie obrazów i nieprzyjemne efekty wizualne bardzo męczące nasz wzrok. Pisaliśmy o tym a propos wyświetlaczy zamontowanych w Nintendo 3DS.

Ewolucja 3D

Kilka godzin to zdecydowanie za mało by wydać jednoznaczny werdykt. HTC EVO 3D jest niezwykle interesujący i o ile naszym priorytetem są multimedia na pewno warto się nim interesować. Zżera mnie ciekawość jak zdjęcia i filmy z urządzenia poradzą sobie np. wyświetlane na trójwymiarowym telewizorze oraz jak będzie się oglądać dłuższe filmy 3D na ekranie smartfona. To jednak będziemy mogli sprawdzić testując urządzenie. Stanie się to już niedługo!

P.S - HTC EVO 3D pojawi się oficjalnie w Polsce na początku sierpnia. Cena ma oscylować w okolicach 2500 złotych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: