HTC Evo 3D - pierwszy telefon z technologią MHL

Smartfon HTC Evo 3D jest bardzo nowoczesnym urządzeniem wysokiej jakości. Posiada dwurdzeniowy procesor, obsługuje łączność 4G oraz dysponuje wyświetlaczem i aparatem 3D. Jednak inna rzecz czyni EVO 3D wyjątkowym urządzeniem. Jest nią zastosowanie nowej technologii MHL.

MHL to Mobile High-Definition Link. Jest to interfejs audio-wideo pozwalający na podłączanie smartfonów i innych przenośnych urządzeń do telewizorów HD i przesyłanie filmów w rozdzielczości Full HD 1080p.

Takie same możliwości ma kabel HDMI, ale MHL jednocześnie ładuje baterię podłączonego urządzenia. Smartfon 4G z wyświetlaczem 3D ma duże zapotrzebowanie na energię, więc jest to bardzo przydatna opcja. Evo 3D pozwala także na kontrolowanie swojego interfejsu, wyświetlanego na ekranie telewizora, za pomocą pilota.

Do portu MHL pasuje też standardowa wtyczka mini-USB. Oznacza to, że telefony z nową technologią wymagają tylko jednego portu do ładowania baterii, łączenia się z komputerem i telewizorami HD. Kable MHL mają być tańsze niż HDMI, gdyż są cieńsze i mają niższe koszty produkcji.

Innym telefonem, który skorzysta z MHL jest Samsung Galaxy S II. Pierwszym tabletem z tym portem będzie HTC View 4G. Tim Wong z MHL Consortium powiedział, że w tym roku ukaże się przynajmniej 12 urządzeń z nową technologią. Będą wśród nich tablety, smartfony i telewizory.