HTC Evo 3D - pierwszy telefon z technologią MHL

Smartfon HTC Evo 3D jest bardzo nowoczesnym urządzeniem wysokiej jakości. Posiada dwurdzeniowy procesor, obsługuje łączność 4G oraz dysponuje wyświetlaczem i aparatem 3D. Jednak inna rzecz czyni EVO 3D wyjątkowym urządzeniem. Jest nią zastosowanie nowej technologii MHL.

MHL to Mobile High-Definition Link. Jest to interfejs audio-wideo pozwalający na podłączanie smartfonów i innych przenośnych urządzeń do telewizorów HD i przesyłanie filmów w rozdzielczości Full HD 1080p.

Takie same możliwości ma kabel HDMI, ale MHL jednocześnie ładuje baterię podłączonego urządzenia. Smartfon 4G z wyświetlaczem 3D ma duże zapotrzebowanie na energię, więc jest to bardzo przydatna opcja. Evo 3D pozwala także na kontrolowanie swojego interfejsu, wyświetlanego na ekranie telewizora, za pomocą pilota.

Zobacz również:

  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021

Do portu MHL pasuje też standardowa wtyczka mini-USB. Oznacza to, że telefony z nową technologią wymagają tylko jednego portu do ładowania baterii, łączenia się z komputerem i telewizorami HD. Kable MHL mają być tańsze niż HDMI, gdyż są cieńsze i mają niższe koszty produkcji.

Innym telefonem, który skorzysta z MHL jest Samsung Galaxy S II. Pierwszym tabletem z tym portem będzie HTC View 4G. Tim Wong z MHL Consortium powiedział, że w tym roku ukaże się przynajmniej 12 urządzeń z nową technologią. Będą wśród nich tablety, smartfony i telewizory.