HTC Explorer, specyfikacja - smartfon z najniższej półki

HTC ostatnio zasypuje nas smartfonami z najwyższej półki. Nie zapomina przy tym o użytkownikach, którzy nie potrzebują ogromnych ekranów, najszybszych procesorów i zamknięcia mocy średniej klasy komputera w kieszeni. Zaprezentowany model HTC Explorer ma szansę na podbicie serc mniej wymagających użytkowników.

Spis treści

Jednym z bardziej popularnych smartfonów w Polsce był swego czasu HTC Wildfire dostępny w ofercie operatorów “za złotówkę". Na dzień dzisiejszy jest już modelem przestarzałym, a jego następca Wildfire S jest sprzedawany sporo drożej i nie zdobył popularności poprzednika. Godnym następcą poczciwego Wildfire może okazać się model Explorer. Będzie on najtańszym i najprostszym smarfonem w ofercie HTC.

Zobacz naszą recenzję innego telefonu HTC, Sensation

Zobacz również:

  • Najlepsze smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
  • Xiaomi pozamiatało. Redmi Note 11 z nowym procesorem to król budżetowców
HTC Explorer, specyfikacja - smartfon z najniższej półki

HTC Explorer na zdjęciu

Specyfikacja

  • przekątna ekranu 3.2 cala (taki jak w modelu HTC Wildfire czy Wildfire S)
  • rozdzielczość ekranu 320x480 pikseli
  • procesor taktowany zegarem 600MHz
  • pamięć wewnętrzna ROM - 512MB
  • pamięć operacyjna RAM - 512MB
  • Zasilanie zapewni bateria o pojemności 1230mAh
  • aparat oferujący zdjęcia jedynie o jakości 3 megapikseli

System

Miłym zaskoczeniem jest zastosowanie w najtańszym modelu najnowszej wersji systemu Android, czyli 2.3.5. Będzie on działać wraz z nakładką Sense, także w najnowszej wersji 3.5. Jest to zaskoczeniem, ponieważ właściciele smartfonów, które jeszcze rok temu były modelami z najwyższych półek, mogą pomarzyć o aktualizacji do tej wersji.

Rzuć okiem na inny telefon z oferty HTC, Desire HD

Wraz z interefejsem Sense telefon będzie posiadał wszystkie nowości obecne w telefonach HTC z najwyższej półki, takie jak widżety Pogody czy Wiadomości. Dostanie także nowy ekran blokady z charakterystycznym pierścieniem wraz z możliwością edycji skrótów do najczęściej używanych aplikacji, a przeglądarka obsłuży technologię Adobe Flash. Smartfon będzie dostępny w sprzedaży w czwartym kwartale 2011r. Oferowany jest w kilku kolorach (czarny, czarny metaliczny, granatowy) wraz z wymienną klapką, także różnokolorową (granat, pomarańcz, biel, purpura). Wygląda na to że HTC wróciło do pomysłu znanego z modelu Tatoo i stara się przyciągnąć do swojej marki, poprzez ferię barw i niską cenę, nastoletnich użytkowników.

Jeśli interesują Cię inne telefony ze stajni HTC przeczytaj naszą recenzję HTC Incredible S. A już w czwartek pojawi się na naszych łamach recenzja telefonu przeznaczonego specjalnie do Facebook'a - HTC Salsa.