HTC Explorer - tani smartfon z Androidem

Firma HTC zaprezentowała kolejny smartfon pracujący pod kontrolą Androida. Urządzenie nosi oznaczenie Explorer i jest najtańsze z ogólnoświatowej oferty smartfonów HTC.

W informacji prasowej możemy przeczytać, że najnowszy smartfon HTC Explorer jest najtańszy z ogólnoświatowej oferty smartfonów HTC i został zaprojektowany z myślą o początkujących użytkownikach tego typu urządzeń.

"HTC Explorer jest łatwym w użytkowaniu smartfonem umożliwiającym pełną kontrolę nad urządzeniem. Zapewnia szybki dostęp do najważniejszych danych i informacji. HTC Explorer jest po prostu inteligentnym telefonem dla każdego. Stanowi kolejny przykład zaangażowania HTC w rozwój rynku przystępnych cenowo smartfonów na całym świecie." - powiedział Jason Mackenzie, prezes ds. sprzedaży i marketingu w HTC Corporation.

Zobacz również:

  • Najlepsze smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021

Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 2.3.5 (z Sense 3.5 UI) oraz 600-megahercowego procesora, który współpracuje z 512 MB pamięci RAM. Oferuje ponadto 3,2-calowy dotykowy wyświetlacz (480 x 320 pikseli), 3,15-megapikselowy aparat cyfrowy, moduły a-GPS, 802.11 b/g/n WiFi i Bluetooth 3.0, slot kart pamięci microSD oraz akumulator o pojemności 1230 mAh.

Warto też wspomnieć, że obudowa urządzenia została z tyłu pokryta gumą.

HTC Explorer pojawi się w sprzedaży w czwartym kwartale tego roku. Klient będzie miał możliwość wyboru pomiędzy obudowami w kolorze czarnym, czarnym metalicznym i granatowym. Ponadto będzie mógł również wymienić tylną klapkę (dostępne kolory - metaliczne odcienie granatu, pomarańczy, bieli i purpury).