HTC Flyer zaprezentowany na filmie

HTC pochwaliło się nadchodzącym modelem tabletu z systemem Android. Flyer został wyposażony w specjalny rysik, dzięki któremu będzie można m.in. podpisywać elektroniczne dokumenty oraz tworzyć na nich odręczne notatki.

HTC udostępniło za pośrednictwem YouTube sześciominutowy materiał filmowy prezentujący tablet Flyer. Urządzenie na początku będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android Gingerbread lecz najprawdopodobnie docelowo otrzyma wersję Honeycomb.

HTC Flyer posiada 7-calowy ekran pojemnościowy pracujący w rozdzielczości 1024 na 600 pikseli. W środku znajdzie się taktowany na 1,5GHz procesor Qualcomm Snapdragon oraz 1GB pamięci RAM i 32GB wewnętrznej pamięci z możliwością powiększenia o kartę SD. Ponadto urządzenie będzie posiadać dwie kamery.

Zobacz również:

  • Jaki smartfon 5G do 1500 zł? Najlepsze smartfony z dostępem do sieci 5G
  • Nowy smartfon Samsunga Cię rozczaruje. Zmian jest niewiele, a cena...

Parametry urządzenia nie wydają się być zbyt spektakularne. Przypomnijmy, że swoją światową premierę miały już bardziej wydajne, dwurdzeniowe tablety (m.in. iPad 2 oraz Motorola Xoom). HTC chce więc przekonać do swojego urządzenia zupełnie inną grupę odbiorców - m.in. biznes oraz osoby uczące się.

W czym HTC Flyer miałby być lepszy np. od Motoroli Xoom? Tajwański producent chwali się przede wszystkim specjalnym rysikiem. Dzięki niemu na tablecie będzie można szkicować. Rysik ma się także przydać przy tworzeniu notatek, nauce oraz w biznesie - np. do podpisywania dokumentów.

HTC Flyer ma się pojawić w sprzedaży w drugim kwartale tego roku. Nie znana jest jeszcze oficjalna cena urządzenia, chociaż pojawiają się plotki iż wyniesie ona ok. 500 euro. Poniżej zobaczyć można oficjalną prezentacje tabletu.

AKTUALIZACJA: HTC Flyer otrzyma system Android Honeycomb

HTC Flyer zaprezentowany na filmie

Wiadomość od HTC, która pojawiła się na Twitterze

HTC poinformowało za pośrednictwem Twittera, że tablet HTC Flyer otrzyma najnowszy system Android Honeycomb jak tylko będzie to możliwe. Dotychczas było wiele wątpliwości co do systemu, pod którym działać ma tablet Flyer. Podczas prezentacji na targach MWC pracował on na zmodyfikowanej platformie Android Gingerbread (wersja oznaczona jako 2.4), później pojawiały się informacje, że w środku znajdzie się niezmodyfikowana platforma czyli 2.3. Wygląda na to, że sytuacja wreszcie została do końca wyjaśniona i urządzenie na pewno będzie docelowo pracować na specjalnie stworzonej pod tablety wersji Androida czyli Honeycomb.

Aktualizacja: 04 kwietnia 2011 13:41

Dodaliśmy informację o przyszłej aktualizacji platformy Google zaintalowanej w HTC Flyer. Docelowo ma to być Android Honeycomb (3.0).