HTC Hero - interfejs nie do poznania w smartfonie z Androidem

Firma HTC zaprezentowała oficjalnie nowy model smartfonu pracującego pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android. Jedną z najciekawszych nowości, jakie wnosi urządzenie w porównaniu z poprzednimi modelami HTC, jest kompletnie przeprojektowany interfejs użytkownika, który zyskał nawet własną nazwę - Sense.

HTC Hero - interfejs nie do poznania w smartfonie z Androidem

HTC Hero z nowym interfejsem użytkownika, Sense

Nowy interfejs został zaprojektowany tak, by w możliwie jak najszerszym zakresie ułatwić użytkownikowi dostosowanie funkcji urządzenia do indywidualnych potrzeb - począwszy od wyglądu zegara po umieszczenie na pulpicie skrótów do najczęściej używanych aplikacji. John Wang, szef marketingu w HTC nie bez dumy stwierdził: "Rozwijaliśmy to przez trzy lata". Interfejs Sense umożliwia stworzenie aż 42 wirtualnych pulpitów, których zawartość można dowolnie konfigurować.

Interfejs HTC Sense będzie implementowany we wszystkich projektowanych przez tajwańską spółkę smartfonach - pierwszym z nich jest model o nazwie Hero. Urządzenie jest już trzecim z kolei smartfonem HTC pracującym pod kontrolą systemu operacyjnego Android - poprzednie to Dream (znany także jako G1) i Magic.

HTC Hero - galeria zdjęć

Hero wyposażony jest w 3,2-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 320 x 480 pikseli, 5-megapikselowy aparat fotograficzny, slot na karty microSD. Dysponuje modułem GPS i cyfrowym kompasem, obsługuje sieci WCDMA/GSM. Wyświetlacz pokryty jest specjalną powłoką, dzięki której nie pozostają na nim ślady odcisków palców. Urządzenie pracuje w oparciu o procesor Qualcomm MSM7200A 528 MHz, korzysta z 288 MB RAM-u i oferuje z 512 MB pamięci flash. Obsługuje interfejs Wi-Fi w standardzie WiFi 802.11b/g oraz Bluetooth 2.0 z EDR + A2DP. Hero to także pierwszy smartfon z pełną obsługą Flasha 10.

Wytrzymałość zastosowanego w Hero akumulatora (deklarowana przez producenta) to: 420 minut rozmów (WCDMA) lub 470 min. w sieci GSM. Czas czuwania wynosi odpowiednio 750 i 440 godzin.

Premiera urządzenia najwcześniej nastąpi w Europie - mieszkańcy Starego Kontynentu będą mogli kupić Hero już w lipcu.

Zobacz wideoprezentację smartfona:

Wideoprezentacja smartfona

Więcej informacji: HTC

Aktualizacja: 24 czerwca 2009 15:47

Informacja została zaktualizowana o film prezentujący HTC Hero w akcji.