HTC Hima - następca HTC One M8

W Sieci pojawiły się informacje na temat następcy smartfona HTC One M8. Wynika z nich, że urządzenie to będzie się nazywało Hima i zaoferuje specyfikację obiecującą potężną wydajność.

Kilka dni temu w Sieci pojawiły się spekulacje na temat następcy smartfona HTC One M8, modelu One M9, z których wynikało, że zaoferuje on 5,5-calowy ekran QHD, układ Snapdragon 805, aparat 16 MP (brak technologii UltraPixel) z optyczną stabilizacją obrazu oraz 3 GB pamięci RAM.

Dzisiaj @upleaks, znane źródło "przecieków" na temat mających mieć dopiero premierę mobilnych urządzeń podało kolejne, zupełnie inne informacje na temat następcy One M8. Wynika z nich, że będzie on się nazywał Hima, co oznacza, że firma HTC zrezygnuje z użycia w nazwie litery M (ma to także podobno dotyczyć słabszych modeli). Specyfikacja gadżetu przedstawiać ma się następująco:

- 5-calowy ekran 1080p

- układ Snapdragon 810 (4 x Cortex-A57 2,0 GHz plus 4 x Cortex-A53 1,5 GHz, Adreno 430 GPU)

- 3 GB pamięci RAM

- aparat 20,7 MP (oczywiście nie mamy więc tutaj do czynienia z krytykowaną przez konsumentów technologią UltraPixel)

- aparat przedni 13 MP lub 4 MP UltraPixel

- LTE kategorii 6

- akumulator 2840 mAh

- Android 5.0 Lollipop z HTC Sense 7.0 UI

Upleaks twierdzi, że urządzenie testowane jest już przez głównych amerykańskich operatorów. Być może zostanie zaprezentowane już podczas styczniowych targów CES 2015.