HTC Incredible S - recenzja

Incredible S to przykład naprawdę dobrego urządzenia multimedialnego. Świetny wyświetlacz, szybki procesor i doskonały aparat fotograficzny to dopiero początek historii.


HTC Incredible S

HTC Incredible S

Polecamy:

Incredible S można także dostać w kolorze czerwonym

Incredible S można także dostać w kolorze czerwonym

Rynek smartfonów właśnie przechodzi kolejną rewolucję. Tym razem związana jest ona z zastosowaniem dwurdzeniowych procesorów. Incredible S udowadnia jednak, że zastosowanie zoptymalizowanego, "zwykłego" procesora Qualcomm (1 GHz) jest tak samo dobrym rozwiązaniem. Dopracowany hardware w połączeniu z wydajnym systemem Gingrebread działa naprawdę szybko nie tylko w aplikacjach, ale także nawet w bardziej zaawansowanych graficznie grach na Androida, np. Dungeon Defenders.

Ekran

W parze z wydajnością idą także możliwości wyświetlacza. 4-calowy ekran Super LCD spisuje się znakomicie. Wrażenie robią także jego kąty widzenia, w szczególności jeśli wcześniej trzymaliśmy w rękach urządzenie ze zwykłym wyświetlaczem LCD, np. Galaxy S mini. Ekranowi trudno cokolwiek zarzucić. Czepialscy zwrócą pewnie uwagę na zbyt ciepłe barwy oraz ciągle niezadowalającą jasność do użytkowania w ostrym słońcu, lecz nie będzie im łatwo znaleźć kolejną wadę.

4-calowy ekran wydaje się najlepszym rozwiązaniem w świecie smartfonów. Jego wielkość umożliwia wygodne czytanie e-książek i korzystanie z przeglądarki internetowej. Przekątna ta pozwala także na bezproblemową obsługę urządzenia jedną ręką. Trzymając telefon pionowo, nasz kciuk bez trudu będzie mógł dotknąć do obydwu górnych rogów ekranu. W przypadku większych wyświetlaczy, np. 4,3 cala, taka czynność wymagała sporej gimnastyki, o czym dobrze wiedzą m.in. posiadacze HTC Desire HD.

Obudowa

HTC Incredible S wyposażono w obudowę z pokrytą przyjemną w dotyku fakturą, utrudniającą wyślizgnięcie się urządzenia z ręki. Dzięki niej telefon trzyma się bardzo pewnie. W tylnej części, w jednym rzędzie umiejscowiono obiektyw aparatu, dwie diody doświetlające oraz dookólny głośnik. W przedniej części znajduje się m.in. kamerka do wideokonferencji oraz cztery dotykowe, podświetlane przyciski umieszczone tuż pod ekranem. Tak jak w większości telefonów HTC, z przodu można znaleźć także diodę do powiadamiania o nieodebranych połączeniach i innych zdarzeniach. W obudowie razi jedynie nieco niezrozumiałe wykonanie tylnej pokrywy. Mimo że sprawia ona wrażenie bardzo solidnej, jej wypukłości są nierównomierne i niestety ani nie wyglądają dobrze, ani nie sprawiają dobrego wrażenia podczas trzymania urządzenia w ręce.