HTC M8 Eye z aparatem 13 MP na kolejnych zdjęciach

Wkrótce na rynek trafi smartfon HTC One M8 Eye, którego premiera świadczy o przyznaniu się tajwańskiej firmy do tego, że technologia UltraPixel "nie daje rady".

8 października firma HTC przeprowadzi konferencję pod hasłem “double exposure”. Obecnie oczekuje się, że jej bohaterami będą komunikująca się ze smartfonem kamerka sportowa RECamera oraz bazujący na dobrze przyjętym przez rynek modelu HTC One M8 smartfon HTC One M8 Eye. Niestety na temat specyfikacji pierwszego z tych urządzeń niewiele wiemy. Specyfikacja drugiego wydaje nam się jednak już znana. Z pojawiających się do tej pory spekulacji wynika, że będzie, poza jednym elementem, w zasadzie identyczna jak wspomnianego modelu M8.

Jaki to element? Chodzi o aparat fotograficzny, który w odróżnieniu od aparatu modelu M8 pozwalać ma na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 13 milionów pikseli (M8 - 4 MP UltraPixel). Podobnie do niego korzystać ma jednak z dodatkowego modułu pozwalającego na późniejsze wyostrzanie zdjęcia na dowolny fragment.

Decydując się na taki krok firma HTC przyznała, że jej technologia UltraPixel nie sprawdza się najlepiej.

Premiera potwierdzona

Na koniec warto dodać, że o tym, iż HTC One M8 Eye faktycznie będzie miał premierę 8 października świadczyć mogą następujące świeże "przecieki":

1. Kilka dni temu w Sieci pojawiło się prasowe zdjęcie urządzenia:

HTC M8 Eye

HTC M8 Eye

2. Smartfon uzyskał właśnie certyfikat TENAA, dzięki czemu możemy mu się przyjrzeć na kolejnych zdjęciach:

HTC M8 Eye

HTC M8 Eye

HTC M8 Eye

HTC M8 Eye

HTC M8 Eye

HTC M8 Eye