HTC M8 Mini. Mniejszy model flagowca ponownie ze słabszą specyfikacją

Najpewniej jeszcze w tym miesiącu zostanie oficjalnie zaprezentowany następca zeszłorocznego smartfona HTC One. Nowy model o nazwie kodowej HTC M8 ma tym razem zadebiutować jednocześnie z nieco mniejszą wersją. HTC M8 Mini, podobnie jak jego poprzednik, będzie miał niestety sporo słabszą specyfikację od dużego modelu.

Wszystko wskazuje na to, że tajwańska firma HTC już kończy pracę nad kolejnym flagowym telefonem. Kilka dni temu pokazały się w sieci pierwsze zdjęcia prezentujące plecki tego urządzenia, a dzień później trafiły fotografie prezentujące jego front i nową nakładkę Sense UI 6.0. Co prawda nadal nie ma pewności, czy faktycznie tak będzie wyglądał następca HTC One, ale jednocześnie zaczynają potwierdzać się informacje o jednoczesnej premierze dwóch nowych smartfonów: dużego HTC M8 i mniejszego HTC M8 Mini

HTC M8 Mini. Mniejszy model flagowca ponownie ze słabszą specyfikacją
.

Niestety, użytkownicy zainteresowani telefonami nieco mniejszymi niż wszystkie obecnie wydawane topowe modele, nie mają powodu do radości. Tak jak HTC M8 będzie z pewnością jak jego poprzednik posiadał najlepsze możliwe podzespoły, tak HTC M8 Mini pod względem specyfikacji nie będzie się tak naprawdę niczym wyróżniał. Sytuacja będzie podobna jak w przypadku HTC One Mini, który miał mniej pamięci i słabszy procesor od starszego brata.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Google Pixel zgłaszają problemy po aktualizacji do Androida 12
  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 23.10.2021]

Jak donosi serwis GSM Arena, zastosowanym układem w HTC M8 Mini ma być znany z zeszłorocznego HTC One Mini Snapdragon 400 taktowany zegarem 1,4 GHz wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Rozdzielczość ekranu ponownie będzie wynosiła 720p przy nieco większej przekątnej 4,5 cala. Jedyną prawdziwą różnicą na plus nowego modelu ma być możliwość rozszerzenia 16 GB wbudowanej pamięci na system, aplikacje i dane za pomocą kart microSD. Jak widać HTC nie idzie drogą Sony, gdzie najnowsza Xperia Z1 Compact praktycznie nie różni się pod względem użytych podzespołów od zeszłorocznego flagowca.