HTC M8, czyli następca HTC One też będzie miał wersję Mini

Wszystko wskazuje na to, że na targach MWC 2014 w Barcelonie pokazany zostanie kolejny topowy model smartfonu tajwańskiej firmy HTC o kodowej nazwie HTC M8. Wedle ostatnich informacji następca udanego flagowca HTC One ma zadebiutować od razu z dodatkową wersją HTC M8 Mini.

Minął już blisko rok od premiery topowego smartfona firmy HTC o nazwie HTC One. Chociaż to urządzenie nawet dziś jest naprawdę bardzo dobrą propozycją dla osób szukających nowego telefonu, to czas najwyższy, aby tajwańska firma pokazała coś nowego. Od kilku miesięcy doniesienia mówią o nowym modelu, który funkcjonuje w plotkach pod kodową nazwą HTC M8. Jego oficjalna nie jest jeszcze znana, ale pojawiały się już propozycje w postaci HTC One+.

Co więcej, jeśli wierzyć profilowi @evleaks na Twitterze, który od ponad roku serwuje zazwyczaj trafne przecieki dotyczące nadchodzących premier urządzeń mobilnych, oprócz HTC M8 ma trafić do sprzedaży również model HTC M8 Mini. Wygląda na to, że tajwański producent chce powtórzyć strategię z zeszłego roku, kiedy to oprócz HTC One został w kilka miesięcy później wydany właśnie HTC One Mini. Później pojawił się nawet phablet HTC One Max, ale nie został on ciepło przyjęty przez użytkowników, więc nie dziwi, że o HTC M8 Max jak na razie nie było mowy.

HTC M8, czyli następca HTC One też będzie miał wersję Mini

Nie wiadomo jest, czy i jak specyfikacji HTC M8 Mini będzie różnić się od dużego brata, a o samym HTC M8 też nie dowiedzieliśmy się nic nowego. Jak na razie spodziewamy się, że będzie to urządzenie z najwyższej półki o ekranie o przekątnej pięciu cali i rozdzielczości Full HD (lub nawet wyższej). HTC najprawdopodobniej kolejny raz wykorzysta aparat z tzw. Ultrapikselami, ale tym razem ma mieć on lepszą rozdzielczość i poprawione algorytmy przetwarzania wykonanych fotografii.

źródło: @evleaks