HTC ONE - test

HTC One to smartfon bez kompromisów, w którym wszystko jest dopracowane i wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.  Obudowa wykonana z lekkiego i sztywnego aluminium, to mocna i praktyczna konstrukcja, na której nie są widoczne odciski palców czy drobne ryski.


Na uwagę zasługuje niezwykła dbałość o jakość wykończenia detali.  Z lewej strony obudowy umieszczono przycisk do regulacji głośności a u góry do uruchamiania urządzenia i wyjście słuchawek. Liczba gniazd podobnie jak w iPadzie czy  Samsung Galaxy S3 jest niemal ascetyczna. Do dyspozycji jest tylko USB i gniazdo microSIM.

WYŚWIETLACZ: 4,7-calowy, Full HD1080p, 468 PPI

PROCESOR: Qualcomm Snapdragon 600, czterordzeniowy, 1,7GHz

PAMIEĆ: 32GB/64GB RAM: 2GB DDR2

WYMIARY: 137,4 x 68,2 x 9,3mm/4mm (max/min)

WAGA: 143 gramy z baterią

Ekran

Ekran o przekątnej 4,7 cali i rozdzielczości 1920x1080 pikseli przy bardzo wysokim zagęszczeniu pikseli wynoszącym 468 PPI jest świetny. Ma głęboką  czerń, która w połączeniu z wysoką rozdzielczością sprawiają,  że zdjęcia a w szczególności filmy wyglądają obłędnie. Przekłada się też to na jakość pracy ze smartfonem, bo czcionki, napisy są bardzo wyraźne i kontrastowe. Warto też wspomnieć o szerokich kątach widzenia.

HTC One

HTC One

Wydajność

HTC One wykorzystuje bardzo szybkie podzespoły jak czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 600 o prędkości 1,7 GHz i akcelerator graficzny  Adreno. W teście Antutu Benchmark uzyskał najlepszy wynik  23192 pkt (RAM 4215, 2D 1659, 3D 5949). Wysoką wydajność potwierdza test Quadrant (12393 pkt). To najszybszy smartfon jaki mieliśmy okazję testować.

Antutu

Antutu

Quadrant

Quadrant

CFbench

CFbench

HTC Blink Feed

Tuż po uruchomieniu HTC One wyświetla się główny ekran z aplikacją HTC Blink Feed. Pozwala ona na wyświetlanie różnorakich informacji, które przedstawiane są w postaci "kafli" zawierających  zdjęcie, tytuł informacji. Cały czas są aktualizowane a liczba dostępnych źródeł jest ogromna. Na szczęście do dyspozycji jest wygodny kreator, za pomocą, którego można wybrać źródła i jakie informacje mają się wyświetlać.  Większość pochodzi z zagranicznych serwisów, jednak producent zapowiada, że niedługo to się zmieni. Co istotne w HTC Blink Feed mogą też być wyświetlane informacje o programach telewizyjnych z HTC Sense TV.

HTC One

HTC One

HTC Sense TV

To kolejna funkcja, która sprawia że smartfon ten zyskuje przy bliższym poznaniu i nie dotyczy to bynajmniej możliwości oglądania internetowej telewizji. Dzięki wbudowanemu czujnikowi na podczerwień HTC One może służyć jak programowalny pilot. Co istotne aplikacja HTC Sense TV sprawia, że większość z dostępnych telewizorów, dekoderów jest szybko rozpoznawana i w ciągu kilku chwil od jej uruchomienia można obsługiwać je smartfonem! Dostępnych jest jeszcze kilka dodatkowych funkcji jak np. elektroniczny program telewizyjny. W praktyce chcąc obejrzeć np. Wiadomości wystarczy kliknąć na odpowiednią ikonkę programu na smartfonie a telewizor sam się uruchomi.