HTC ONE - test

HTC One to smartfon bez kompromisów, w którym wszystko jest dopracowane i wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.  Obudowa wykonana z lekkiego i sztywnego aluminium, to mocna i praktyczna konstrukcja, na której nie są widoczne odciski palców czy drobne ryski.


Na uwagę zasługuje niezwykła dbałość o jakość wykończenia detali.  Z lewej strony obudowy umieszczono przycisk do regulacji głośności a u góry do uruchamiania urządzenia i wyjście słuchawek. Liczba gniazd podobnie jak w iPadzie czy  Samsung Galaxy S3 jest niemal ascetyczna. Do dyspozycji jest tylko USB i gniazdo microSIM.

WYŚWIETLACZ: 4,7-calowy, Full HD1080p, 468 PPI

PROCESOR: Qualcomm Snapdragon 600, czterordzeniowy, 1,7GHz

PAMIEĆ: 32GB/64GB RAM: 2GB DDR2

WYMIARY: 137,4 x 68,2 x 9,3mm/4mm (max/min)

WAGA: 143 gramy z baterią

Ekran

Ekran o przekątnej 4,7 cali i rozdzielczości 1920x1080 pikseli przy bardzo wysokim zagęszczeniu pikseli wynoszącym 468 PPI jest świetny. Ma głęboką  czerń, która w połączeniu z wysoką rozdzielczością sprawiają,  że zdjęcia a w szczególności filmy wyglądają obłędnie. Przekłada się też to na jakość pracy ze smartfonem, bo czcionki, napisy są bardzo wyraźne i kontrastowe. Warto też wspomnieć o szerokich kątach widzenia.

HTC ONE - test

HTC One

Wydajność

HTC One wykorzystuje bardzo szybkie podzespoły jak czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 600 o prędkości 1,7 GHz i akcelerator graficzny  Adreno. W teście Antutu Benchmark uzyskał najlepszy wynik  23192 pkt (RAM 4215, 2D 1659, 3D 5949). Wysoką wydajność potwierdza test Quadrant (12393 pkt). To najszybszy smartfon jaki mieliśmy okazję testować.

HTC ONE - test

Antutu

HTC ONE - test

Quadrant

HTC ONE - test

CFbench

HTC Blink Feed

Tuż po uruchomieniu HTC One wyświetla się główny ekran z aplikacją HTC Blink Feed. Pozwala ona na wyświetlanie różnorakich informacji, które przedstawiane są w postaci "kafli" zawierających  zdjęcie, tytuł informacji. Cały czas są aktualizowane a liczba dostępnych źródeł jest ogromna. Na szczęście do dyspozycji jest wygodny kreator, za pomocą, którego można wybrać źródła i jakie informacje mają się wyświetlać.  Większość pochodzi z zagranicznych serwisów, jednak producent zapowiada, że niedługo to się zmieni. Co istotne w HTC Blink Feed mogą też być wyświetlane informacje o programach telewizyjnych z HTC Sense TV.

HTC ONE - test

HTC One

HTC Sense TV

To kolejna funkcja, która sprawia że smartfon ten zyskuje przy bliższym poznaniu i nie dotyczy to bynajmniej możliwości oglądania internetowej telewizji. Dzięki wbudowanemu czujnikowi na podczerwień HTC One może służyć jak programowalny pilot. Co istotne aplikacja HTC Sense TV sprawia, że większość z dostępnych telewizorów, dekoderów jest szybko rozpoznawana i w ciągu kilku chwil od jej uruchomienia można obsługiwać je smartfonem! Dostępnych jest jeszcze kilka dodatkowych funkcji jak np. elektroniczny program telewizyjny. W praktyce chcąc obejrzeć np. Wiadomości wystarczy kliknąć na odpowiednią ikonkę programu na smartfonie a telewizor sam się uruchomi.