HTC One M10 (Perfume) - specyfikacja

Jeżeli najnowsze doniesienia na temat smartfona HTC One M10 się potwierdzą, przypadnie on z pewnością do gustu wielbicielon selfie.

Z doniesień serwisu venturebeat.com wynika, że smartfon One M10 (noszący kodowe oznaczenie Perfume) będzie zdecydowanie najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem w historii firmy HTC oferującym znaczące ulepszenia w stosunku do poprzedniego flagowca, modelu One M9.

HTC One M10 - specyfikacja

HTC One M10 wyposażony ma być w 5,1-calowy wyświetlacz AMOLED, który będzie cechowała rozdzielczość 1440 x 2560 QHD. We wnętrzu znajdziemy układ Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, z której do dyspozycji użytkownika pozostawiono 23 GB (na szczęście można będzie skorzystać z karty microSD). Tylny aparat korzystać ma z 12-megapikselowego modułu UltraPixel, laserowego autofokusa oraz optycznej stabilizacji obrazu, która, co interesujące, dostępna będzie także w przypadku aparatu przedniego.

Dźwięk generowały będą umieszczone z przodu głośniki stereo, natomiast nad całością czuwać ma system Android 6.0.1 Marshmallow z nakładką HTC Sense 8. Co ważne, dostępu do danych użytkownika bronił będzie skaner linii papilarnych.

HTC Ome M10 - design

Nie wiadomo jak dokładnie będzie wyglądał One M10. Nieco światła rzucił na tę sprawę jednak @evleaks (Evan Blass), który zamieścił na Twitterze następujący wpis:

"Jeżeli podoba ci się M9, pokochasz M10"

Wydaje się, że można go interpretować w ten sposób, iż pod względem designu oba smartfony będą do siebie mocno podobne.

Kiedy premiera?

Z wcześniejszych spekulacji wynika, że One M10 w odróżnieniu od Galaxy S7 i LG G5 nie zostanie zaprezentowany podczas zbliżających się targów MWC w Barcelonie.