HTC One M8 Eye ma być nowym sztandarowym smartfonem HTC z aparatem 13 mpix

HTC One M8 to tegoroczny sztandarowy smartfon tajwańskiej firmy. To bardzo udane urządzenie, ale recenzenci i klienci są rozczarowani aparatem fotograficznym. Możliwe, że producent nadrobi te braki i wyda w przyszłym miesiącu poprawioną wersję tego sprzętu.

HTC zapowiedziało konferencję na 8 października pod hasłem “double exposure”. Jedną z niespodzianek ma być kamera sportowa podłączana do smartfona, o której informacje wyciekły do sieci w zeszłym tygodniu. Drugą z nowości będzie prawdopodobnie nowy smartfon bazujący na udanym modelu HTC One M8, który ma trafić do sprzedaży w przeciągu miesiąca.

Tajwańska firma HTC swój tegoroczny topowy smartfon zaprezentowała zaraz po zakończeniu targów MWC 2014 w Barcelonie. Niedawno doczekał się on nowej wersji działającej pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1. Wiele wskazuje na to, że już na początku października producent zaprezentuje kolejny wariant z nowym aparatem fotograficznym.

Nowy telefon o nazwie HTC One M8 Eye ma wyglądać niemal identycznie do zaprezentowanego na początku roku modelu. Urządzenie, jeśli doniesienia się potwierdzą, będzie cechowało się 5-calowym ekranem Full HD i napędzać je będzie procesor Snapdragon 801 taktowany zegarek 2,3 GHz, który wspierać będzie 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Zmienić ma się jednak aparat fotograficzny.

HTC zdecydowało się zamontować w modelu One M8 moduł z tzw. ultrapikselami oraz dodatkowy obiektyw pozwalający na późniejsze wyostrzanie zdjęcia na dowolny fragment już po jego wykonaniu. Fotografie miały wielkość zaledwie tylko 4 megapikseli, a ich jakość pozostawia nieco do życzenia. W nowym wariancie HTC One M8 Eye ma pojawić się zupełnie nowy aparat, który będzie wykonywał fotografie o rozmiarze 13 megapikseli.

źródło: phonearena.com