HTC One M8 Eye nie dla europejskich konsumentów

Smartfon HTC One M8 Eye, który pozbawiony został technologii UltraPixel, nie trafi do sprzedaży na rynku europejskim.

Na początku października firma HTC zaprezentowała smartfon HTC One M8 Eye. Urządzenie to, poza jednym elementem, jest w zasadzie identyczne jak flagowy model HTC One M8. Mowa tutaj o module wbudowanego aparatu cyfrowego.

W HTC One M8 tajwański producent zastosował aparat zbudowany w oparciu o technologię UltraPixel, który cechuje się jednak, jak na obecne standardy, bardzo niską liczbą pikseli wynoszącą zaledwie 4 miliony.

"Więcej megapikseli niekoniecznie oznacza lepsze zdjęcia. Ważniejszy jest rozmiar pikseli. Piksele w technologii HTC UltraPixel są nawet dwa razy większe niż w typowych aparatach w smartfonach, dzięki czemu zdjęcia mają niesamowitą jakość nawet przy słabym oświetleniu." - zachwala swoje rozwiązanie HTC.

Technologia UltraPixel jest jednak krytykowana za to, że zysk jaki oferuje w słabych warunkach oświetleniowych nie jest warty aż takich cięć w liczbie pikseli. Do podobnego wniosku doszła też z czasem firma HTC, co potwierdziła prezentując wspomniany model HTC One M8 Eye, który wyposażyła w "zwykły" aparat o rozdzielczości 13 milionów pikseli.

Dostępność

HTC One M8 Eye dostępny jest w Indiach i Chinach. Podczas premiery urządzenia nie otrzymaliśmy żadnych informacji na temat udostępnienia go na innych rynkach. Dzisiaj chyba mamy już jednak jasność w tym temacie. Jeden z menadżerów produktu HTC przyznał, że gadżet nie trafi do sprzedaży w Europie.