HTC One M8 Eye zadebiutował razem z Desire Eye, ale tylko w Chinach

HTC zaprezentowało wczoraj na konferencji pod hasłem Double Exposure kamerę cyfrową HTC Re oraz smartfon z dwoma 13-megapikselowymi aparatami, HTC Desire Eye. To jednak nie koniec nowości od tajwańskiej firmy.

Przed wczorajszą konferencją pojawiło się mnóstwo plotek na temat tego, jakie nowe produkty może zaprezentować HTC. Z tego powodu nie zaskoczył nas debiut nowej kamerki sportowej HTC Re, którą można w pełni obsługiwać za pośrednictwem smartfona bez udziału komputera PC. W plotkach pojawiły się też doniesienia o nowym telefonie HTC Desire Eye, który ma dwa aparaty robiące zdjęcia o wielkości 13 megapikseli.

W przeciekach pojawiły się jednak informacje o innym urządzeniu, którego zabrakło podczas konferencji. Miał to być nowy wariant sztandarowego smartfona tajwańskiego producenta o nazwie HTC One M8 Eye. Okazuje się, że plotki znalazły potwierdzenie w rzeczywistości, a smartfon znalazł się dzisiaj w ofercie firmy, bez fanfarów. Urządzenie istnieje, ale sprzedawane będzie tylko na rynku chińskim.

HTC One M8 Eye nie różni się praktycznie niczym od swojego protoplasty. Producent zdecydował się wyłącznie na zastąpienie obiektywu głównego aparatu fotograficznego tym samym, który został użyty w Desire Eye. Jest to odpowiedź firmy na głosy klientów niezadowolonych z aparatu w podstawowej edycji HTC One M8, który korzysta z technologii Ultrapikseli.

Wygląda na to, że HTC nie będzie już forsować pomysłu na Ultrapiksele. Niestety, nowego wariantu topowego modelu telefonu nie da się jak na razie kupić poza Azją. Nie wiadomo też, czy kiedykolwiek trafi do szerszej dystrybucji na rynek amerykański i europejski. Użytkownicy zainteresowani HTC One M8 Eye muszą się teraz uzbroić w cierpliwość.

źródło: talkandroid.com