HTC One M8 Prime może mieć "egzotyczną obudowę"

HTC One M8 Prime to ulepszona wersja modelu HTC One M8, która będzie cechowała się nie tylko potężniejszą specyfikacją, ale również "egzotyczną" obudową.

Od kilku tygodni w Sieci krążą doniesienia na temat ulepszonej wersji smartfona HTC One M8, czyli modelu, w którego nazwie, podobnie jak to ma mieć ponoć miejsce w przypadku ulepszonej wersji Galaxy S5, pojawi się słowo Prime. Wynika z nich, że urządzenie to wyposażone zostanie w ekran o przekątnej wynoszącej 5,5 cala i rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli), 4-rdzeniowy Snapdragon 805 (APQ8084 + MDM9x35) oraz 3 GB pamięci RAM.

Dzisiaj mamy kolejne interesujące doniesienia na temat tego gadżetu, których autorem jest najbardziej znany "sieciowy donosiciel", mikrobloger @evleaks. Poza tym, że potwierdził on występowanie w HTC One M8 Prime powyższych podzespołów, twierdzi on, że smartfon ten jako pierwszy w ofercie tajwańskiego producenta zaoferuje modem 4G LTE (cat.6). Co jednak najciekawsze, ma on być dodatkowo wodoodporny oraz dysponować obudową wykonaną z "egzotycznego" materiału, kompozytu opartego na aluminium i krzemie.

Na koniec warto dodać, że obecnie oczekuje się, iż HTC One M8 Prime będzie miał premierę podczas wrześniowych targów IFA 2014 w Berlinie.