HTC One M8 chyba sprzedaje się słabo

HTC One M8 dostępny jest w sprzedaży od 25 marca. Jak się sprzedaje? Co prawda dokładnych danych na ten temat nie mamy, lecz możemy się pokusić o pewne mocno przybliżone wyliczenia...

HTC One M8 to flagowy smartfon, który moim zdaniem z powodzeniem może walczyć o rynek z podobnej klasy sprzętem konkurencji, na której tle wyróżnia się m.in. aluminiową obudową oraz zestawem dwóch aparatów fotograficznych (jeden odpowiada za rejestrację głębi). Urządzenie to w przeciwieństwie do Samsunga Galaxy S5 nie miało jednak premiery rynkowej w konkretnym dniu, lecz pojawiało się na różnych rynkach w różnym czasie (począwszy od 25 marca).

Niestety na pytanie, jak się sprzedaje, nie mamy jasnej odpowiedzi. Pewne światło na ten temat rzuca nam jednak Google Play Store, w którego ofercie 10 kwietnia pojawiła się m.in. przygotowana przez tajwańskiego producenta z myślą o HTC One M8 aplikacja HTC Gallery. W piątek "licznik" Google wskazywał, że została ona zainstalowana 100 000 - 500 000 razy. Dzisiaj mamy już zakres 500 000 - 1 000 000. Biorąc to pod uwagę można przyjąć, że instalacji było nieco ponad 500 tysięcy.

Oczywiście na danych tych nie można opierać dokładniejszych wyliczeń dotyczących sprzedaży HTC One M8. Jeżeli jednak przyjmiemy, że mogą one dawać pewne pojęcie na ten temat, 500 tysięcy instalacji aplikacji na urządzeniu, które dostępne jest na rynku od grubo ponad miesiąca może wskazywać, że nie sprzedaje się ono najlepiej.