HTC One M8 i M7: aktualizacja do Androida 5.0 Lollipop oficjalnie zapowiedziana

Firma HTC oficjalnie zapowiedziała, kiedy zamierza udostępnić Androida 5.0 Lollipop dla smartfonów One M8 i One M7.

Firma Google rozpoczęła dostawy systemu Android 5.0 Lollipop. Właściciele smartfonów i tabletów, które nie należą do linii Nexus, lub Google Edition, niestety zdani są na łaskę producentów sprzętu. Ci zaś nie kwapią się do oficjalnych deklaracji na temat planów aktualizacyjnych mówiących o jakichkolwiek terminach. Dzisiaj jednak okazało się, że nie dotyczy to użytkowników dwóch smartfonów HTC, modeli One M8 i One M7. 3 listopada na twitterowym koncie tajwańska firma napisała bowiem:

"Mamy kod systemu Android Lollipop. Zaktualizujemy HTC One (M8) & (M7) w ciągu 90 dni licząc od dzisiaj"Pewne zaskoczenie może budzić jednak tutaj pierwsze zdanie. Firma HTC zajmuje się bowiem przecież produkcją tabletu Nexus 9, więc z pewnością miała już od jakiegoś czasu dostęp do kodu Androida 5.0 Lollipop.

Zobacz również:

  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021

Co z innymi smartfonami HTC?

Niestety oficjalnych informacji na ten temat nie ma. Warto jednak zauważyć, że wspomniany 90-dniowy okres pasuje do tabeli prezentującej harmonogram aktualizacji dla smartfonów HTC, która niedawno "wyciekła" do Sieci:

HTC One M8 i M7: aktualizacja do Androida 5.0 Lollipop oficjalnie zapowiedziana

Smartfony HTC: harmonogram aktualizacji do systemu Google Android 5.0 Lollipop

Może więc i w przypadku pozostałych modeli możemy liczyć na prawdziwe informacje?